a

Facebook

Twitter

ترجمه و بازبینی توسط حسین محبی .
همه حقوق محفوظ است.

9:00 - 18:00

ساعات کار ما شنبه - چهارشنبه

09126595699

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

جستجو
منو
 

بهترین وکیل رابطه نامشروع / طلاق

بهترین وکیل رابطه نامشروع / طلاق

خیانت و داشتن رابطه نامشروع یکی از اولین اتهام‌هایی است که همسران هنگام اختلاف یکدیگر را به آن متهم می‌کنند در  قانون نیز شکایتی با عنوان روابط نامشروع به رسمیت شناخته‌شده و از سوی قضات دادگستری مورد رسیدگی و صدور حکم قرار می‌گیرد  به‌عنوان‌مثال مردی قصد دارد از همسر خود جدا شود و مهریه همسر او بسیار سنگین او برای رهایی از پرداخت مهریه موقعیتی را فراهم می‌کند که مردی غریبه با همسرش رابطه نامشروع داشته باشد و با گرفتن فیلم از این موقعیت همسرش را تهدید می‌کند با نگرفتن مهریه و گرفتن پول از او برای پخش نکردن فیلم راضی به طلاق شود.

رابطه نامشروع در شرع مقدس اسلام در ۲ قسمت زنا و رابطه نامشروع تعریف‌شده است :

  • یک قسمت از این مجازات مشمول حد است که از سوی خدا تعیین و در دین اسلام هم مشخص‌شده است
  • یک قسمت از این مجازات هم موجب تعزیر می‌شود

تعزیر هم مجازاتی است که تعیین آن به اختیار حاکم است و تفاوت آن با مجازات د راین است که حد را خداوند از طریق پیامبر خود برای ما مشخص کرده است و هم جرم و مجازاتش در آن معلوم می‌شود.

وکیل رابطه نامشروع

رابطه نامشروع چیست؟

حال رابطه نامشروع چیست؟ هر عملی غیر از زنا را رابطه نامشروع می‌گویند و مجازات آن ۹۹ ضربه شلاق تعزیری است. حال چگونگی مطرح کردن رابطهٔ نامشروع در دادسرا توسط وکیل همسران هنگام بروز اختلاف‌های خانوادگی برای رسیدن به شکایت‌هایشان یا به دادگاه خانواده مراجعه و دادخواست حقوقی ارائه می‌دهند یا در مواردی خاص سراغ دادسرا و طرح شکایت کیفری می‌روند یا وکیل می‌گیرند برای انجام کار و جرم رابطه نامشروع شکایتی است که می‌توان در مقام دادسراها آن را طرح و پیگیری می‌کرد، در شهر تهران دادسراهای تخصصی با عنوان دادسرا ارشاد نیز برای رسیدگی به این جرم تعیین‌شده، که افراد می‌توانند با مراجعه به این دادسراها دادخواست خود را به دادگاهی تخصصی ارائه می‌دهند.

اما لازم به ذکر است که ارائه دادخواست به دادسرای ارشاد مانع از رسیدگی به این شکایت در دادسراهای عمومی نیست. البته اغلب دادسراهای مختلف پرونده‌های در این زمینه را به دادسرای ارشاد ارسال می‌کنند تا آن محل مورد رسیدگی قرار گیرد اما در شهرستان‌ها این شکایت در دادسرا رسیدگی می‌شود و شیوهٔ رسیدگی هم مانند اگر جرائم کیفری است و دادگاه با احضار متهم و بازجویی از وی وارد رسیدگی به پرونده می‌شود.

زنان و مردان یا وکلایی که با در دست داشتن چنین شکایت‌هایی به دادگستری و یا دادسرا مراجعه می‌کنند، شکایت خود را چنین مطرح می‌کنند در بیشتر مواردی که موضوع شکایت رابطه نامشروع است و شاکی مدعی شود همسرش غیر از او با فرد دیگری نیز رابطه دارد، گاهی نیز همسران (زوج یا زوجه) داشتن چنین رابطه‌ای را به یکدیگر نسبت می‌دهند و هردوی آن‌ها علیه هم شکایت می‌کنند.

اقرار اولین و بدیهی‌ترین دلیل اثبات جرم است به این معنی که وقتی از فردی شکایتی شده و متهم به انجام به انجام جرم است، در مقابل قاضی یا ضابطین دادگستری، قرار بگیرد و با زبان خودش اعتراف کند که جرم را مرتکب شده و بعد هم اقرار خود را با امضا یا اثرانگشت تأیید کند.

در قانون آیین دادرسی کیفری مشخص‌شده است حال وکیل بری اثبات جرم با نوشتن لایحه و تحقیقات و دفاعیه‌های می‌تواند به نفع موکل و گرفتن رأی از دادگاه ادایم کند.

نحوه اثبات رابطه نامشروع:

برای اثبات رابطه نامشروع و گرفتن رأی باید از وکیلی کمک گرفت که تخصص لازم در دعاوی کیفری و رابطهٔ نامشروع داشته باشد و مشاوران حقوقی باتجربه و سابقه کاری بالا هست.

رابطه نامشروع یکی از جرائمی است که باعفت مسافات دارد در قانون مجازات اسلامی جرم شناخته‌شده و برای آن مجازاتی تعیین‌شده است رابطه نامشروع مربوط به قوانین دعاوی بوده و وظیفه رسیدگی به آن بر عهده مشاور حقوقی رابطه نامشروع هست رابطه نامشروع مانند سایر جرائم ازنظر قانونی دارای اقسام مختلف هست که بسته به نوع و نحوهٔ روابط شامل مجازات تعریف‌شده حد و تعزیرات در قانون مجازات اسلامی می‌شود. باید با مشاور حقوقی  مشورت کرد در قانون مجازات رابطه نامشروع و زنا، دیه و مقابل به‌مثل وجود ندارد.

حد و تعریض در رابطه نامشروع:

تعریف حد: حد مجازاتی است که قاضی و رأی‌دهنده دخل و تصرفی در آن نداشته و آن را از متن صریح قرآن برداشت می‌کنند.

تعریف تعریض : تعزیر مجازاتی است که در قرآن و توسط شارع مقدس مقداری برای آن تعیین نکرده است و به عهدهٔ قاضی گذاشته‌شده است.  اسباب حد جزایی هستند که منافی عفت بوده و مشمول قانون حد می‌شوند که یکی  از موارد آن زنا هست. مجازات جرم رابطه نامشروع می‌توانید میزان و شرایط مجازات مربوط به رابطه نامشروع را از مشاوره حقوقی رابطه نامشروع یا وکیل کیفری راهنمایی بگیرید. مسابقه هم‌جنس‌بازی زنان  ، قوا دی (جمع‌کردن بیش از دو نفر برای زنا یا لواط؛ حذف است دادن زنا یا لواط به شخص دیگر،  درصورتی‌که شخص نسبت دهنده نتواند ادعای خود را ثابت کند قانون برای او مجازات حذف در نظر می‌گیرد در تمام مواردی که در بالا گفته‌شده، درصورتی‌که قصد اثبات رابطه نامشروع کسی رادارید یا خود مربی در این زمینه مرتکب شده‌اید قبل از هر کار با مشاوره حقوقی رابطه نامشروع مشورت کرده و مشاوره دریافت نمایید. در این موارد در صورت عدم اثبات جرم یا اقدام اشتباه در این مورد، مجازات گریبان گیر خودتان خواهد شد. در اثبات جرائم منافی عفت چون زنا و رابطه نامشروعی که مجازات آن‌ها حد هست، امکان اثبات با استفاده از دلایل قانونی هست در صورت عدم وجود دلایل قانونی، جرم اثبات نخواهد بود این دلایل شامل: شهادت، شاهد، اقرار و علم خود قاضی هست. جرم رابطه نامشروع از آن دسته جرائمی است که جهت بررسی و اعمال قانونی نیاز به شاکی خصوصی ندارد. در این جرم مدعی‌العموم می‌تواند شخصاً و بدون اینکه شاکی خصوصی شکایت کند جرم رابطه نامشروع را رسیدگی نماید. تحلیل این موضوع که اساساً چه نوع روابطی بین زن و مرد ارتباط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا تلقی می‌شوند و همچنین مصادیق آن‌ها بسیار مهم هست.

رابطه نامشروع در فصل ۱۸ قانون مجازات اسلامی چنین بیان‌شده است: (اگر چنانچه روابط بین مذکر و مؤنث که به سن بلوغ رسیده از طریق شرعی آن یعنی جاری شدن صیغه نباشد، رابطه نامشروع است که این رابطه اعم از این هم می‌شود که در  کافی‌شاپ، چای خوردن و قدم زدن در پارک باشد که البته عموماً جوان‌ها از آنان بی‌اطلاع هستند.

حضانت فرزند در رابطه نامشروع

یکی از موضوعاتی که در امور خانواده موردنظر هست بحث نگهداری طفل هست در این زمینه قانون‌گذار به‌صورت مفصل به شرح و بسط این موضوع پرداخته و سن فرزند را احصا نموده به این معنا که چه پسر و چه دختر باشد حضانت و مادر خواهد داد و تا رسیدن به سن ۷ سالگی نزد مادر می‌ماند و تا زمان رسیدن به سن بلوغ که همانا بلوغ در دخترها ۹ سال و شمسی در پسرها ۱۵ سال تمام شمسی هست.

در این مدت نزد پدر خواهد بود و پس از رسیدن به سن بلوغ خودشان تصمیممی پاسگان‌اند  که نزد پدر باشند یا مادر اما باید به این نکته توجه داشت که اگر در خلال نگاهداری نواقصی از سوی هر یک از پدر و مادر اتفاق بیفتد حضانت از او سر شده و به دیگری منتقل می‌شود اما بحث مهمی که مطرح می‌شود طفل به دنیا آمده که حاصل ازدواج قانونی و شرعی نبوده تکلیف به نگهداری و حضانت او با چه کسی است طفل متولد از زنا ازنظر حضانت و وجوب انفاق و مانند آن‌ها (جز در  مواردی که به دلیل قانونی به دلیل قائم بر استثنا شده مانند مسئله ارث حکم فرزند شرعی را دارد بنابراین ولد ازنا و وجوب  نگهداری و تربیت دارد فقط ارث نمی‌برد و به زانی سپرده می‌شود.

نقش وکیل رابطه نامشروع

همچنین گرفتن شناسنامه برای طفل نامشروع با توجه به پیوست فرزند به پدر و وظایف و مسئولیت والدین خواهد بود هرچند که رابطه نامشروع در قانون مجازات اسلامی جرم انگاری شده است و کتاب حدود با توجه به اینکه باردارشدن زن از رابطه نامشروع به وقوع رابطه نامشروع کمک می‌کند. تأثیری در پذیرش مسئولیت فرزند و کودک متولدشده در ایران ندارد. برای اثبات رابطه نامشروع نیاز دارید که بهترین وکیل رابطه نامشروع در تهران کار شمارا انجام دهد.

اگر ازدواج پدر مادر فرزند ثبت‌نشده باشد اعلام تولد کودک باید توسط پدر و مادر صورت بگیرد اگر حضور هر والدین و توافق آن‌ها در اعلام ولادت کودکان باشد با مراجعه به خدا والدین این کار صورت می‌گیرد نام کودک صادر می‌شود و در صورت حضور مادر نام خانوادگی مادر به وی اختصاص می‌یابد.

رابطه نامشروع و طلاق:

همچنین ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی اشعار می‌دارد که: هرگاه زن و مردی که بین آن‌ها علیه زوجیت نباشد مرتکب رابطه نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبل، مراجعه شوند به شلاق تا ۹۹ ضربه محکوم خواهند شد. مراجعه به معنی هم‌بستر شدن و تقبل به معنی بوسیدن است. منظور از علیه زوجیت نیز رابطه زن‌وشوهری است. باید توجه داشت مصادیق جمع‌آوری‌شده در این ماده حصری نیستند و هر عملی که مثل آن‌ها باشد نیز شمول این ماده خواهد شد درنتیجه نباید اعمالی انجام شود که خلاف عفت حاصله و عفت عمومی باشد به‌خصوص که براثر آن انجام جرم عادی شود. مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری مجرب و باسابقه در تهران به جهت اینکه با تمام قوانین و مقررات و رویه قضایی تسلط کامل دارند می‌توانند همیار خوبی برای افراد در زمینه‌های گوناگون باشند تا راهکارهای اصولی و مطمئن حقوقی را به آن‌ها ارائه دهند یکی از این مؤسسات حقوقی که متشکل از بهترین وکلا است و همیار خوبی برای موکلین است موسسه حقوقی عدالت گستر فتح است که در شهر تهران –  کیلومتر ۸ جاده مخصوص – جنب تام ایران خودرو و همچنین با تماس با شماره ۶۵۹۵۶۹۹-۰۹۱۲ می‌توانید از مشاوره تلفنی استفاده نمایید.

 

 

 

بدون ديگاه

ارسال نظر

' );( document.contains ) || document.write( '