a

Facebook

Twitter

ترجمه و بازبینی توسط حسین محبی .
همه حقوق محفوظ است.

9:00 - 18:00

ساعات کار ما شنبه - چهارشنبه

09126595699

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

جستجو
منو

دعاوی علامت تجاری


علامت تجاری برای تمایز کالاهای تولید شده توسط شخص یا شرکت خاصی طراحی میگردد.

دعاوی علامت تجاری

علامت تجاری شهرت حرفه ای یک تجارت است. علامت تجاری نشان دهنده میزان تلاش مالک علامت تجاری برای کسب اعتبار در یک بازار رقابتی و محبوبیت در بین

مشتریان است.

برای همین دعاوی مربوط به علائم تجاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و دلیل وجود قوانین و دعاوی مربوط به علائم تجاری اهمیت وصف ناپذیر علامت تجاری را روشن می کند.

 

قوانین زیادی در دعاوی مربوط به مارک تجاری وجود دارد. کلیه دعاوی مربوط به علائم تجاری به منظور اجرای قانون و نقض نکردن حقوق دارندگان علائم تجاری است. این

دعاوی شامل توقیف علامت تجاری ، لغو علامت تجاری ، جعل علامت تجاری و نقض علامت تجاری است.

در این مقاله انواع دعاوی مربوط به علائم تجاری را به شما معرفی خواهیم کرد.

یکی از دعاوی مربوط به علائم تجاری توقیف علامت تجاری است

یکی از ادعاهای مارک تجاری موضوع توقیف علامت تجاری است که از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا علامت تجاری بسیار ارزشمند است. در قوانین ضبط ، ارزش به

معنای مقدار ارزش مالی و معاملاتی است زیرا همانطور که می دانید ، مارک تجاری  می تواند خریداری ، فروش و انتقال یابد ، بنابراین ارزش مادی زیادی

دارد.

در معنای واقعی کلمه تصرف به معنای نگهداری و بازداشت شیئی است که مشمول اطلاعات حقوقی نیست یا شخصی که مرتکب تخلف از قانون شده است. در این

حالت ، توقیف توسط قانون اعمال می شود ، مارک های تجاری نیز مشمول این قوانین هستند.

وکیل دعاوی علامت تجاری

وکیل علامت تجاری

پس از ثبت علامت تجاری ، حق انحصاری استفاده از علامت تجاری به صاحب لگو تعلق دارد. در صورت نقض علامت تجاری ، مالک علامت تجاری می تواند برای جلوگیری از نقض و طرح دعوی حق خود به دادگاه صالح مراجعه و مطابق مقررات ، دادخواست مربوط به علامت تجاری را مطرح کند.

ثبت برند و علامت تجاری مزایای را به دنبال دارد از جمله اینکه موجب می شود افراد کسب و کار خود را گسترش دهند. کالاهای خود را چه در داخل کشور و چه با صادرات کالاهای خود به خارج از کشور، بهتر به مصرف کنندگان بشناسانند. و از این طریق اعتبار کسب نمایند. بعد از شهرت یک برند، در صورتیکه برند ثبت نشده باشد ممکن است افرادی از آن کپی برداری کرده و زحمات مالک برند به هدر رود. از طرفی با وجود پیچیدگی مراحل اداری و قانونی در این مسیر نیاز و ضرورت وجود وکیل علامت تجاری بیش از پیش پر رنگ شده است.

برون سپاری مراحل ثبت برند به یک وکیل علامت تجاری این مزیت را به همراه دارد که بسیاری از هزینه های رفت و آمد و مخارج نامربوط و بیهوده را از بین ببریم. همچنین باعث صرفه جویی در وقت شده و می توانیم زمان خود را به رسیدگی کارهای مهم تر اختصاص دهیم و پروسه ثبت برند خود را به کسی بسپاریم که به صفر تا صد این مراحل اشراف کامل دارد و کار خود را در کوتاه ترین زمان ممکن به اتمام می رساند. وکیل علامت تجاری مجرب و کاردان باعث می شود که خیال ما از کسب نتیجه مطلوب در این زمینه راحت باشد. چرا که امور خود را به فردی سپرده ایم که در این زمینه دارای تجربه و مهارت بالا بوده و علم و دانش تخصصی نیز در این زمینه را نیز دارا می باشد.

وکیل دعاوی علامت تجاری|وکیل دعاوی برند

طبق قانون ثبت اختراعات ، طرح های صنعتی و علائم تجاری ، سو the استفاده از علائم تجاری داخلی و خارجی توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی از نظر حقوقی و کیفری قابل پیگرد قانونی است.

استفاده غیر مجاز از علائم تجاری ثبت شده علاوه بر مسئولیت کیفری و پیگرد قانونی ، مسئولیت قانونی سو ab استفاده کنندگان را به دنبال دارد. از آنجا که کشور ما با مقررات بین المللی در زمینه ثبت علامت تجاری مطابقت دارد و به عضویت کنوانسیون پاریس برای حمایت از مالکیت صنعتی در آمده است ،

در صورت سو استفاده از علائم تجاری توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی در کشور ما ، موضوع باید توسط مقامات قضایی پیگیری شود. . . دعاوی مربوط به مارک تجاری یکی از دعاوی است که اختلافات حقوقی آن منحصراً در دادگاه عمومی تهران رسیدگی می شود.

بدون شک بررسی این پرونده ها توسط وکیل مارک تجاری نقش موثری در پیشبرد این مراحل قانونی خواهد داشت. دعاوی تجاری به دلیل پیچیدگی و توسعه ارتباطات بین افراد ، یکی از مهمترین پرونده های دادگاههای امروز است.

به همین دلیل ، وکیل دادگستری تجاری باید دانش خود را به روز کند و با بررسی و تسلط بر قوانین جدید در این زمینه اقدام کند. این دفتر حقوقی با مجرب ترین وکلای متخصص در زمینه ثبت برند ، ثبت علائم تجاری ، دعاوی مربوط به مارک و حق چاپ به شما کمک می کند و بهترین نتیجه را به شما می دهد. از ما یک وکیل برتر مارک تجاری بخواهید.

ابطال برند

اگر کسی نام تجاری مشابه شما را ثبت کند ، می توانید از این سو استفاده شکایت کنید. در این صورت می توانید درخواست لغو برند کپی شده را بدهید. در ادامه ، شرایط لغو علامت تجاری را بررسی می کنیم.

شرایط ابطال علامت تجاری

اولین و مهمترین شرط لغو علامت تجاری این است که نام تجاری باید ثبت شود.

اگر یک علامت برای مدت سه سال استفاده نشود ، حداکثر یک ماه قبل از تاریخ درخواست لغو علامت تجاری ، هر شخص علاقه مند می تواند لغو آن را از دادگاه درخواست کند.

این علامت قابل فسخ است که شرایط مندرج در بند الف ماده ۳۰ همان قانون و شرایط ماده ۳۲ را ندارد. این شرایط به شرح زیر است:

علامت ثبت شده نمی تواند کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی و حقوقی را از هم متمایز کند.
همان علامتی است که قبلاً به نام مالک دیگری ثبت شده است. یا تاریخ درخواست ثبت اولویت است یا حق تقدم برای همان کالاها و خدمات یا کالاها و خدماتی است که از نظر رابطه و شباهت باعث فریب و گمراهی می شوند.
علامت ثبت شده خلاف موازین شرعی نظم عمومی و اخلاق پسندیده است.
آیا مشابه یا گمراه کننده مشابه یا ترجمه یک مارک تجاری یا مارک تجاری است که برای همان کالا یا خدمات متعلق به یک موسسه دیگر در ایران شناخته شده است. و مشابه یا مشابه آن قبلاً به دلیل خدمات غیر مشابه ثبت و شناخته شده است. به شرطی که بین استفاده از علامت و صاحب علامت مشهور و ثبت آن ارتباطی وجود داشته باشد و به منافع صاحب علامت قبلی آسیب برساند.
مراکز تجاری یا عمومی را گمراه کنید ، خصوصاً در مورد منشأ جغرافیایی کالاها یا خدمات یا خصوصیات آنها.
شی یا تقلید از آرم ، پرچم ، یا سایر آرم های ملی یا نام یا مخفف اختصاری یا حروف اول نام رسمی یا آرم متعلق به یک کشور ، سازمان یا سازمان بین المللی تاسیس شده براساس کنوانسیون های بین المللی ، یا موارد گفته شده بخشی از آن آرم است. ، مگر اینکه توسط مقامات صالح دولت مربوطه یا سازمان مربوطه مجاز به استفاده از آن باشد.
هرگاه دادگاه تصمیم نهایی در مورد لغو علامت ثبت شده را صادر کند ، مراتب را به مرجع ثبت اطلاع می دهد. مرجع مذکور موظف است طبق حکم دادگاه ، بخشی از مارک یا ثبت علامت را به طور کامل یا فقط در رابطه با برخی کالاها یا خدمات سفارش داده شده در دفتر مربوطه در روزنامه رسمی اعلام کند.

وکیل برند

اولین قدم در معرفی محصولات و خدمات به جامعه مشتریان و رقبا ، ثبت علامت تجاری است. بنابراین ، هر تولید کننده یا ارائه دهنده خدمات باید خود را با یک مارک به بازار معرفی کند.

با این حال ، انتخاب نام تجاری مناسب و ثبت آن کار ساده ای نیست و مراحل و پیچیدگی های خاص خود را دارد. در برخی موارد ، افراد مارک مورد نظر خود را انتخاب می کنند و پس از مراحل ثبت نام ، متوجه می شوند که این مارک مورد تایید نیست. آنها باید دوباره مراحل را طی کنند و این روند را طی کنند. این اتلاف وقت و هزینه است. در این موارد ، استفاده از تخصص وکیل مارک تجاری می تواند کمک موثری در ثبت علامت تجاری داشته باشد. وکیل مارک با در نظر گرفتن تمام جنبه های حقوقی و استعلام از مارک تخصصی به شما در ثبت نام تجاری در کمترین زمان ممکن کمک خواهد کرد.

برای چه اموالی امکان توقیف وجود دارد؟

همانطور که می دانید ، سلب مالکیت در فعالیت های مالی زمانی اتفاق می افتد که هم ارزش مادی داشته باشد و هم قابلیت معامله داشته باشد. از آنجا که علامت تجاری قابل معامله است ، سلب مالکیت تجاری نیز امکان پذیر است و بخشی از دعاوی مربوط به علامت تجاری است.

آیا می دانید به هنگام ثبت برند چه کسانی حق اعتراض دارند؟

در دعوی علامت تجاری اشخاصی امکان اعتراض به ثبت علامت تجاری خواهند داشت و در دو دسته ی زیر قرار می گیرند:

ممکن است علامتی که شما به ثبت می رسانید تا حدودی به علامت تجاری معروفی یا پیش از شما ثبت شده ای شباهت داشته باشد، در این صورت دو اعتراض وارد است زیرا که در اعتراض اول علامت تجاری معترض زمان و هزینه صرف بازار رقابت و بازار اقتصادی صرف نموده است تا بتواند شناخته شود در واقع مطرح گردد و اعتراض دوم این است که مشتریانی مدت ها وقت برایشان صرف شده است تا برند بشناسند دچار اشتباه می شوند.

دسته ی دوم که می توانند و در حقیقت قانون این اجازه را به آنها می دهد که اعتراض به ثبت برند مذکور داشته باشند افرادی هستند که برند مذکور دقیقا علامت تجاری خود می دانند.

دعاوی علامت تجاری و مجازات کیفری آن

برای آگاهی از اهمیت و حساسیت موضوع دعاوی مربوط به علائم تجاری ، خوب است بدانید که طبق ماده ۱۲۴ قانون کیفری ، افرادی که جنایات زیر را علیه یک علامت تجاری مرتکب می شوند ، به شش ماه حبس تعزیری محکوم می شوند:

افرادی که از علامت تجاری در محصولی که لزوماً باید حک شده باشد استفاده نمی کنند (همانطور که می دانید برخی از محصولات به طور قطعی و اجباری برای مارک ارائه می شوند و مارک ذکر شده باید مانند محصولات آرایشی و بهداشتی در محصول نیز استفاده شود ، اگر مردم از بر روی محصول خود ، آنها مرتکب جرمی نابخشودنی شده اند.)
پرونده های حقوقی مربوط به مارک تجاری نشان می دهد که کالاهای خاص تنها در صورتی قابل فروش یا حتی نمایش هستند که به طور قطع علامت تجاری در این محصولات وجود داشته باشد.

مجازات مربوط به جعل علائم تجاری طبق ماده ۱۲۲

قانون اگر شخصی با آگاهی و آگاهی علامتی را جعل کند (ادعای مارک تجاری) یا اگر از جعل علامت آگاه باشد و از آن استفاده کند ، به عنوان مثال روی محصولاتش حکاکی می کند یا کاغذهایی با آن علامت روی محصولاتش می گذارد و به دلیل آگاهی از فروش جعل آن ، مجازات کیفری این جرم را در پی خواهد داشت.

مورد دیگری که در ماده ۱۲۲ در رابطه با علائم تجاری وجود دارد این است که اگر شخص یا اشخاصی به طور متقلبانه چیزی را که در یک علامت تجاری ثبت شده است تغییر دهد که مالکیت شخص خاصی است ، اعم از کسر یا اضافه یا بخشی از تقلید عمدی از ویژگی های علامت تجاری و سردرگمی بازار برای مخاطبان مارک به شدت مجازات خواهد شد.

این مجازات در موارد فوق اعمال می شود ، که در ماده ۱۲۲ قانون در واقع ۷۴ ضربه شلاق است.

مجازات مربوط به جعل علامت تجاری طبق قانون ۱۲۳

قانون ۱۲۳ برای جعل علامت تجاری وجود دارد که مجازاتی فوق العاده شدید را اعمال می کند. طبق ماده ۱۲۳ قانون ، اگر شخصی یا اشخاصی کالای و کالاهایی را که علامت تجاری آنها تقلبی است صادر یا وارد کند یا علامت تجاری آن محصول تقلیدی مشخص شود. در غیر این صورت ، اگر نشانه ای باشد که مبتنی بر حق قانونی نباشد و به ناحق مورد استفاده قرار گیرد ، به سه ماه تا سه سال حبس محکوم می شود.

مورد دیگر جعل و تقلب: اگر شخصی یا اشخاصی مارک یا مهر آن شرکت را جعل کنند ، علاوه بر این پرونده ، از جمله سایر مراجع قانونی مانند موسسات ، نهادهای انقلابی ادارات دولتی ، یا آگاهانه از مهر و نشان تجاری جعلی و جعلی استفاده می کنند . آهسته طبق ماده ۵۲۵ قانون مجازات خواهد شد.

وکیل دعاوی علامت تجاری

نمونه ابطال علامت تجاری مشابه

این نمونه رای که در شعبه ۱۲ دادگاه تجدید نظر استان تهران صادرشده است درباره این موضوعات می باشد: مالکیت معنوی، علامت تجاری، ابطال علامت تجاری، علامت تجاری مشابه، طبقه‌بندی کالاها

چکیده رای

در صورت تفاوت در طبقه‌بندی کالاها، موجبی برای ابطال علامت تجاری مشابه وجود ندارد.

رای بدوی

درخصوص دعوی آقای م.خ. به‌وکالت از م. به‌طرفیت خانم ش.ح. مبنی بر ابطال جزئی از علامت تجاری شماره ۱۶۷۱۱۶ نسبت به کلمات … و دعوی خوانده با وکالت آقای و.ز. به‌طرفیت خواهان و اداره مالکیت صنعتی، مبنی بر الزام خواندگان به حذف کلمه ترکیبی … ازعلامت ثبت شده خوانده ردیف اول به‌شماره ثبت ۱۵۵۲۶۹ مورخ ۳۱/۳/۸۷ و الزام خوانده ردیف دوم «اداره مالکیت صنعتی» به ثبت علامت و نام تجاری … درمرکز نقشه ایران که قرار رسیدگی توأم، به‌لحاظ ارتباط دو دعوی صادر گردیده است. ماحصل دعوی هر یک از خواهان‌ها به‌شرح دادخواست تقدیمی، ادعای مالکیت نسبت به کلمات … است که شرکت م. به‌لحاظ سابقه ثبت آن طی شماره ۱۵۵۲۶۹ مورخ ۳۱/۳/۸۷، علامت را متعلق به خود می‌داند و درمقابل خانم ش.ح. مدعی سابقة استفاده مستمر از کلمات مذکور است که در این راستا اسناد و مدارک مثبته‌ای تقدیم نموده است. علی‌هذا دادگاه از توجه به مستندات تقدیمی خواهان، خانم ش.ح. که مصون از ایراد و تعرض خوانده باقی مانده است، نظر به اینکه اسناد ارائه شده مجموعاً دلالت بر استفاده مقدم نام‌برده از کلمات … به‌عنوان علامت تجاری، تحت عنوان مؤسسه … دارد که در نتیجه دارای حقوق مقدم و مکتسبه‌ای است و ثبت مؤخر کلمات به‌عنوان علامت تجاری، به‌نام م. معارض حقوق مقدم نام‌برده است و موضوع مشمول بند ز ماده ۳۲ قانون ثبت اختراعات طرح‌های صنعتی و علائم تجاری است که به‌موجب آن ثبت علامت در صورتی که معارض حقوق مقدم دیگری برای همان کالا و یا برای کالا و خدماتی که به‌لحاظ ارتباط و شباهت موجب فریب و گمراهی می‌شود، ممنوع گردیده، بنابراین با احراز سبق استفادة خانم ش.ح. ازعلامت متنازع‌فیه و تشخیص تعارض اقدامات م. با حقوق مقدم و مکتسبة نام‌برده، ضمن رد دعوی شبکه …، دعوی خانم ش.ح. را وارد و ثابت تشخیص داده، مستنداً به بند الف ماده ۳۰ و بندهای الف و ز ماده ۳۲ و ۴۱ از قانون مارالذکر حکم به حذف کلمه ترکیبی … از علامت ثبت شده شماره ۱۵۵۲۶۹ و الزام اداره مالکیت صنعتی به ثبت کلمات … به‌نام خانم ش.ح. با رعایت تشریفات قانونی، صادر [و] اعلام می‌دارد. رأی صادره حضوری و ظرف مهلت بیست روز پس از ابلاغ، قابل تجدیدنظرخواهی در محاکم تجدیدنظر تهران می‌باشد.
رئیس شعبه ۳ دادگاه عمومی حقوقی تهران ـ احمدی

 

رای دادگاه تجدید نظر

م. با وکالت آقای م.خ. به‌طرفیت خانم ش.ح. با وکالت آقای م.م. نسبت به دادنامه شماره ۲۸۵ ـ ۱۱/۴/۹۱ شعبه سوم دادگاه عمومی حقوقی تهران، تجدیدنظرخواهی کرده است. براساس دادنامه موصوف، درخصوص دعوی اصلی تقدیمی تجدیدنظرخواه به‌خواسته ابطال جزیی علامت تجاری ثبت شده به‌شماره ۱۶۷۱۱۶ ـ ۵/۳/۸۹ نسبت به کلمات … و دعوی تقابل تجدیدنظرخوانده به‌خواسته الزام تجدیدنظرخواه و اداره مالکیت صنعتی به حذف کلمات ترکیبی … از علامت تجاری ثبت شده به‌شماره ۱۵۵۲۶۹ ـ ۳۱/۳/۸۷ و الزام اداره مالکیت صنعتی، به ثبت علامت و نام تجاری … در …؛ اجمالاً با این استدلال که اسناد ارائه شده دلالت براستفاده مقدم تجدیدنظرخوانده ازکلمات … به‌عنوان علامت تجاری دارد و ثبت مؤخر کلمات مذکور، به‌عنوان علامت تجاری از سوی تجدیدنظرخواه معارض حقوق مقدم تجدیدنظرخوانده می‌باشد، ضمن رد دعوی اصلی، حکم به حذف کلمات ترکیبی … از علامت شماره ۱۵۵۲۶۹ و محکومیت اداره مالکیت صنعتی به ثبت کلمات … به‌نام تجدیدنظرخوانده، با رعایت تشریفات قانونی صادرشده است. اینک با بررسی محتویات و مستندات پرونده و مطالعه لوایح ابرازی طرفین، اولاًـ علائم مبحوث‌عنه، اگر آن گونه که ثبت شده‌اند، مورد استفاده قرارگیرند، از حیث ظاهر کاملاً از هم قابل تمیز هستند و مصرف کننده در انتخاب ارائه کننده خدمات، دچار اشتباه نمی‌گردد. ثانیاًـ علامت تجدیدنظرخواه در جدول طبقه بندی علائم در طبقه ۳۶ و جهت خدمات املاک و علامت تجدیدنظرخوانده درطبقات ۹ و ۴۲ جهت اطلاعات IT و تولید نرم افزار ثبت شده، بنابراین حوزه فعالیت و خدمات طرفین متفاوت از یکدیگر می‌باشد. ثالثاًـ کلمات … در خدمات ابرازی، همانگونه که درگواهی ثبت علائم قیدگردیده، کلمات عام بوده و قابل استفاده انحصاری از سوی صاحب علامت نمی‌باشد. بنابه‌مراتب مذکور، به تجویز ماده ۳۵۸ قانون آیین دادرسی مدنی، ضمن رد اعتراض تجدیدنظرخواه نسبت به قسمتی از دادنامه بدوی متضمن رد دعوی اصلی اعتراض آن، مؤسسه را نسبت به بخش دیگر دادنامه تجدیدنظرخواسته، متضمن پذیرش دعوی تقابل تجدیدنظرخوانده و صدورحکم به حذف کلمات ترکیبی … ازعلامت شماره ۱۵۵۲۶۹ و محکومیت اداره مالکیت صنعتی به ثبت کلمات … به‌نام تجدیدنظرخوانده را، وارد دانسته؛ بانقض این بخش از دادنامه معترض‌عنه، حکم به بطلان دعوی تقابل صادر و اعلام می‌شود. این رأی قطعی است.
رئیس شعبه ۱۲ دادگاه تجدیدنظر استان تهران ـ مستشار دادگاه
دوبحری ـ نورزاد

 

توضیح: نمونه رای های منتشر شده در دادراه اعم از نمونه رای بدوی، نمونه رای تجدید نظر و نمونه رای دیوان عموما از نمونه رای های منتشر شده از سوی قوه قضائیه و مراکز و پژوهشگاه های وابسته به قوه قضائیه برگرفته شده است.

دادخواست منع استفاده از علامت تجاری دیگری و مطالبه خسارت در صلاحیت چه دادگاهی است؟

دادخواست منع استفاده از علامت تجاری دیگر و مطالبه خسارت مطابق با قوانین عمومی قانون آیین دادرسی مدنی در صلاحیت دادگاه عمومی و حقوقی محل زندگی است اما در مقررات قانون ثبت اختراعات ، طرحهای صنعتی و علائم تجاری ، طبق ماده ۱۷۹ طبق گفته رئیس قوه قضائیه ، دعاوی مربوطه در مجتمع قضایی شهید بهشتی در تهران و شعبه سه این مجتمع مورد رسیدگی قرار می گیرند.

بنابراین ، هر شخصی که دارای گواهی علامت تجاری باشد و از مارک تجاری وی سو استفاده شود ، فارغ از اینکه در کدام شهر یا استان ساکن باشد ، باید دادخواست خود را در تهران پیگیری کند.

مراجع کیفری رسیدگی به دعاوی علائم تجاری

دفتر حقوقی موکل / مطابق ماده ۶۱ قانون ثبت اختراع ، طرح صنعتی و علائم تجاری مصوب ۲۰۰۷ ، قانونگذار نقض علامت تجاری ، طرح صنعتی و احتراق را تحت شرایط کیفری و در صورت تحقق چنین عناصری را به متخلف می داند. عنصر حقوقی ، مادی و معنوی کیفری محسوب می شود.

حال ، اگر صاحب علامت تجاری ، طرح صنعتی و اختراع بخواهد شکایت کیفری کند ، باید از طریق مقامات کیفری اقدام کند ، که یا شخصا دادخواستی به دادگاه عمومی تقدیم می گردد و یا توسط وکیل دعاوی علامت تجاری این دادخواست به مرجع کیفری ارائه میگردد.

در این خصوص پیشنهاد می گردد جهت طرح دعاوی یا دفاع از حقوقی قانونی خود، از وکلای متخصص این موسسه در بخش علایم تجاری، طرح صنعتی و اختراع  قبل از هر اقدام قضایی مشورت بگیرید.

 

جهت کلیه  امور حقوقی مرتبط با دعاوی علائم تجاری و دعاوی شرکت ها وکلای حرفه ای موسسه عدالت گستر فتح در خدمت شما می باشند تا در سریعترین زمان ممکن و به بهترین وجه به خواسته قانونی برسید. همواره در کنار شمائیم.

دعاوی علامت تجاری

دعاوی علامت تجاری ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۳ votes

بدون ديگاه

ارسال نظر

تماس با وکیل