a

Facebook

Twitter

ترجمه و بازبینی توسط حسین محبی .
همه حقوق محفوظ است.

9:00 - 18:00

ساعات کار ما شنبه - چهارشنبه

09126595699

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

جستجو
منو
 

حل و فصل دعاوی وقف

حل و فصل دعاوی وقف

وقف یک نهاد قانونی و سنتی خوب است. وقف به معنای انصراف از یک مال واحد و واگذاری منافع آن به اشخاص خاص یا عموم مردم است. قوانین و مقررات مربوط به وقف را باید در گذشته و در فقه جستجو می شد ، اما بر اساس نظریه و ساختار فقه وقف و تعارضات بین اندیشمندان و فقهای اسلامی ، این مانعی در تبیین و تدوین قوانین منسجم در این زمینه گردیده است.

دعاوی وقف

دعاوی وقف

ماهیت یکسان و مبنای مورد مناقشه وقف و آثار آن ، رویه های مختلف اتخاذ شده در رابطه با اوراق وقف ، تعارض فقه و ملاحظات حقوقی و رویه های ناهمگن وقف ، متولیان ، سازمان ها و دفاتر اوقاف ، و همچنین پیچیده و قوانین پراکنده و دیدگاه اجماع چندین رویه و فقه متفاوت برای درک قوانین و مقررات موضوع وقف و دعوا و دفاع یا مسئولیت پاسخگویی و پاسخگویی به متولیان اوقاف و اوقاف علیه یکدیگر ، برای تسلط بر موضوع مهم است راهی جز تجربه وجود ندارد.

متأسفانه فرهنگ استفاده از وكیل امروزه در جامعه ما نهادینه نشده است و در دعاوی مربوط به اوقاف علی رغم دشواری های موجود ، متقاضیان این دعاوی از مشاوره متخصصان این حوزه بهره چندانی نمی برند و روشن است كه می توان گفت که همه شهرها روستاها بیشتر است ، املاک وقف شده ای وجود دارد و آنها همچنان وجود خواهند داشت. و اختلافات بی شماری در موقوفات وجود دارد ، از جمله:

  • اختلافات بین موروثان موقوفات و سازمان ها و موسسات اوقاف و اشخاص ثالث و سایر ارگان های دولتی مانند جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و ادارات زمین شهری.

لازم به ذکر است خودسرانه بودن و اعمال نظرات شخصی بر تقسیم احکام قضایی و رویه های دادگاه های دادگستری و رویه های شعب تحقیق از دفاتر اوقاف افزوده است. و همه افراد مرتبط با وقف را تحت تأثیر قرار داده است ، تا حدی که آنها از اجرای حقوق خود ناامید شده اند. و این جایی است که استفاده از متخصصان در این زمینه اهمیت آن را نشان می دهد.

زیرا طرح دعوی در دعاوی مربوط به موقوفات و موضوعات مربوط به آن و دفاع در برابر دعاوی ، مستلزم تخصص و دانش در زمینه دعاوی وقف و دانش و آگاهی از قوانین و مقررات اساسی است که در صلاحیت وکیل مهم است. متخصص در پرونده های قضایی. موقوفات و اراضی موقوفات است.

مطمئناً شما از اهمیت موضوع و نیاز به مشاوره با یک وکیل متخصص املاک و اراضی آگاه هستید. بنابراین ، وکلای متخصص در دعاوی مربوط به اوقاف پشتیبانی موسسه حقوقی عدالت گستر فتح را در بیمارستان ارائه داده و بحث برانگیزترین و پرکاربردترین دعاوی وقف را در قالب مقالات جداگانه برای شما آماده کرده اند. شما عزیزان می توانید در حین تحصیل به مطالعه و کسب اطلاعات بپردازید. بهره مندی از مشاوره تخصصی وکلای مجرب با تجربه در امور اوقاف و دعاوی مربوط به وقف در خصوص املاک وقف ضروری است.

بر اساس سالها تجربه همکاران و وکلا در دعاوی مربوط به وقف در دفاتر اوقاف و دادگاهها و پرونده های قضایی در زمینه اسناد مالکیت و اجاره اموال موقوفه ، تخلیه و رفع توقیف و تخلیه اموال موقوفه ، ادعای قصاص ، دعاوی علیه متولیان و اداره اوقاف و سازمان و دفاتر موقوفات و احداث املاک در املاک وقفی ، تقسیم املاک وقفی ، تغییر کاربری ، ثبت موقوفات ، اصلاحات ارضی ، اراضی ملی و منابع طبیعی ، اراضی موات ، حق وقف و حقوق ریشه در اراضی وقفی ، امور جنایی اوقاف و میراث فرهنگی و تملک اراضی و ….
وکلای موسسه حقوقی عدالت گستر فتح افتخار می کنند که با یاری خداوند و تلاش بی وقفه توانسته اند در همه موارد ارجاع به نحو احسن عمل کرده و نتایج درخشان را در رزومه موسسه ثبت کنند.

برای مشاوره با وکلای دادگستری اوقاف و اوقاف با ما تماس بگیرید : ۰۹۱۲۶۵۹۵۶۹۹

حل و فصل دعاوی وقف ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ vote

2 نظر

  • اکبر
    پاسخ جولای 10, 2021 در 9:16 ب.ظ

    سلام
    برای کارهای اوقافی که دارم دنبال یه وکیل وقفی خوب هستم شرایط شما چجوری هست؟

ارسال نظر

تماس با وکیل