a

Facebook

Twitter

ترجمه و بازبینی توسط حسین محبی .
همه حقوق محفوظ است.

9:00 - 18:00

ساعات کار ما شنبه - چهارشنبه

09126595699

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

جستجو
منو
 

وکیل انحصار وراثت

وکیل انحصار وراثت

دادگاه پس از در نظر گرفتن اسناد مربوطه ، یک بار در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار یا محلی ، متقاضی انحصار وراثت را اعلام می کند. پس از گذشت یک ماه از تاریخ انتشار آگهی ، در صورت عدم اعتراض هیچ کس نسبت به آن ، بدون تشکیل جلسه دادرسی و دعوت از وراث ، گواهی انحصار وراثت صادر می شود که مشخصات و تعداد وراث و رابطه آنها با متوفی را نشان می دهد. و سهم آنها مشخص میگردد.

صدور گواهی محدودیت ارث به این معنی است که وراث متوفی محدود به افرادی هستند که نام آنها در این گواهی ذکر شده است.

اگر شخصی نسبت به گواهی صادر شده اعتراض داشته باشد ، می تواند اعتراض کند ، به عنوان مثال ممکن است یکی از وراث اعتراض کند که نام وی در گواهی ذکر نشده است. همچنین ممکن است موصی (شخصی که وصیت نامه به نفع او انجام شده) باشد. معترضین دارای گواهی انحصار وراثت هستند.

در مورد ارث زوجه باید گفت که در گذشته زوجه اموال غیرمنقول مانند زمین را چه در ملک و چه در بها به ارث نمی برد و این به طور طبیعی در سند ارث منعکس می شد که زن یک چهارم ارث می برد یا هشتم اموال منقول حسب مورد. این در حالی است که با اصلاح قانون مدنی که طبق آن زوجه نیز از قیمت املاک و مستغلات ارث می برد ، طبیعتاً این موضوع در گواهی انحصار وراثت منعکس می شود.

در واقع زن از نظر سهیم بودن در تمام املاک مانند سایر وراث است.

یکی از مشکلات عملی روند انحصار وراثت این است که اگر یکی از وراث همکاری نکند و به عنوان مثال مدارک مورد نیاز را به وارثی که می خواهد برای انحصار وراثت اقدام کند ارائه نکند ، مشکلاتی را برای متقاضی انحصار وراثت ایجاد می کند.

وکیل انحصار وراثت

وکیل انحصار وراثت کیست؟

وکلا امروزه در موارد مختلف وکالت می کنند. در واقع این امکان وجود دارد
یک وکیل پایه یک دادگستری برای رسیدگی به کلیه پرونده های مالیاتی ، حقوقی و خانوادگی.

وکیل انحصار وراثت در واقع یک وکیل کاملاً حرفه ای و زبده است.
از موارد انحصار وراثت دفاع می کند و اختیارات کاملی حتی بر جزئی ترین قوانین دارد.

چرا وکیل انحصار وراثت؟

ثروت جهان و تقسیم ارث برای بازماندگان اغلب با درگیری و تنش همراه است
با داشتن وکیل انحصار وراثت ، از شر این تنش ها و خویشاوندی خلاص می شوید.
همیشه مشاوره با وکیل انحصار وراثت می تواند مفید و مفید باشد
در صورت لزوم ، با توافق طرفین ، می توان به طور تخصصی وكیل برای انحصار وراثت انتخاب كرد.
تا اینکه تمام مراحل رسیدگی به پرونده انجام شود
و در کمترین زمان ممکن سهم هر شخص توسط دادگاه تعیین شود.

مولفه های انتخاب وکیل انحصار وراثت خوب چیست؟

موضوع وکیل انحصار وراثت با موضوع وراثت ارتباط نزدیکی دارد و بنابراین وکیل انحصار وراثت باید در مورد ارث و احکام آن اطلاعات کاملی داشته باشد. احکام ارث اساساً در قانون مدنی مصوب ۱۳۱۴ ذکر شده است ، بنابراین منبع اصلی کار است. وکیل انحصار وراثت است.

قانون تخصصی دیگر وکیل استثنا وراثت ، قانون امور مدنی است که برخی از مقررات مربوط به ارث را شامل می شود.

تخصص وکلا در انحصار وراثت چیست؟

نکته قابل توجه در مورد وکیل انحصار وراثت خوب این است که وکیل انحصار وراثت خوب وکیلی است که در قوانین مالیاتی و به ویژه مسائل مربوط به مالیات بر ارث تبحر کامل دارد زیرا همانطور که در سایر مقالات ذکر کردم تفاوت هایی در اخذ گواهی انحصار وراثت وجود داشت و بعد از سال ۲۰۱۶

در مورد اشخاصی که قبل از سال ۱۹۹۵ فوت کرده اند ، برای اخذ گواهی انحصار وراثت ، علاوه بر مراحل کلی ذکر شده در مواد قبلی ، تهیه اظهارنامه مالیات بر ارث برای ارائه به پرونده مربوطه ضروری است. دادگاه. اداره مالیات مربوطه اظهارنامه ویژه مالیات بر ارث را ارائه و تکمیل کرده است ، در حالی که در مورد افراد متوفی از ابتدای سال ۲۰۱۶ ، اخذ اظهارنامه مالیات بر ارث برای انجام مالیات بر ارث معتبر نیست.

در واقع ، می خواهم بگویم که در مورو ، افرادی که قبل از سال ۱۹۹۵ فوت کردند ، با توجه به اینکه تکمیل و ارسال لیست اموال متوفی اولین قدم در تشکیل پرونده مالیات است ، که به طور طبیعی نقش بسیار نهم در جریان پرونده مالیاتی و حتی میزان مالیات نیز مرتبط خواهد بود. به طور طبیعی ، اهمیت یک وکیل ناظر بر قوانین مالیاتی قابل درک است.

هزینه وکیــــل انحصار وراثت چقدر است؟

هزینه وکیل هم با توجه به پیچیدگی پرونده وراثتی شما مشخص می شود. هر چقدر این پیچیدگی ها کمتر باشند بالطبع هزینه وکیل هم کاهش پیدا می کند.

نگران هزینه وکیــــــل انحصار وراثت نباشید وکلای موسسه حقوقی و داوری عدالت گستر فتح همه موارد را طبق مصرحات قانونی اجرا می کنند.

 

هموطن عزیز ، موسسه حقوقی و داوری عدالت گستر فتح از بهترین وکیل در امور مربوط به انحصار وراثت بهره می برد لطفا جهت هماهنگی با شماره ۰۹۱۲۶۵۹۵۶۹۹ تماس بگیرید.

وکیل انحصار وراثت

 

سوالات متداول و کاربردی

آیا انحصار وراثت واجب است؟

وكیل انحصار وراثت پاسخ می دهد: بهتر است به این سوال به گونه ای پاسخ داده شود كه اگر شخصی كه فوت كرده و پول جدائی یا یكی از وراث نداشته باشد ، نیازی به مراجعه به دولت و غیردولت نیست. خدمات برای معرفی سوال در مورد وراث و متوفی ، بنابراین داشتن انحصار وراثت ضروری و حتی ضروری نیست. انحصار محدود در ارث کافی است اگر متوفی پول نداشته باشد و شما فقط باید فرم گفته شده را به مقامات و ادارات ارائه دهید ، اما اگر متوفی پول داشته باشد ، گواهی انحصار وراث نامحدود لازم است. به عبارت دیگر ، فروش مال بدون انحصار وراثت امکان پذیر نیست؛ بنابراین تقسیم ارث بدون انحصار وراثت قانونی نیست.

گواهی وراثت سهام عدالت چیست؟

همانطور که گفته شد ، اگر زن و مرد متوفی از قبیل سهام پول داشته باشند ، برای توزیع ، فروش یا دریافت سود سهام باید گواهی انحصار وراثت اخذ شود.

از کجا می توانیم گواهی انحصار وراثت را دریافت کنیم؟

بهتر است مراحل دستیابی به گواهی انحصار وراثت را برای اطلاعات کامل بررسی کنید ، اما به طور خلاصه ، مطابق ماده ۳ (۳) قانون جدید مشاوره حل اختلاف ، صدور گواهی انحصار وراثت در صلاحیت اختلافات شورای تصمیم گیری آخرین اقامت دائم یک زن یا مرد است. به سادگی می توان پرسید ، مراحل انحصار ارثی چیست؟ در پاسخ باید اظهار داشت که وارث یا هر شخص دیگری ، شخصاً یا از طریق وکیل ، ابتدا باید با در دست داشتن مدارک لازم جهت ثبت درخواست به خدمات قضایی الکترونیکی مراجعه کنند. لازم است بدانید که عدم همکاری وراث در انحصار وراثت ، عدم رضایت یکی از وراث ، غیبت یکی از وراث ، نبود یکی از وراث یا اختلاف بین ورثه مسئله ای نیست. مانع صدور و درخواست انحصار وراثتی.

نگران نباش. حتی اگر گواهی فوت یا شناسنامه متوفی ندارید ، فقط با ارائه مدارک هویتی یکی از وراث و حضور وی و دادن وکالتنامه به ما ، کل مراحل اخذ گواهی انحصار وراثت انجام می شود. توسط یک وکیل باتجربه و مدارک ناقص انجام شده است. بنابراین فرقی نمی کند که این گواهی مفقود شده باشد یا وراث شناسنامه نداشته باشند یا یکی از وراث دیگر همکاری نکنند.

آیا برای بدست آوردن انحصار وراثت باید وکیل داشته باشم؟

قطعا نه. وکالت کاملا اختیاری است و هیچ اجباری وجود ندارد. مواقعی وجود دارد که شخصی می خواهد توسط وکیل انجام شود یا وقت و تجربه لازم را ندارد. بنابراین او ترجیح می دهد که به وکیل وکیل اصلی دادگاه در مقابل پرداخت پول بپردازد. سوال این است که آیا باید به وکیل وکالت دهیم؟

آیا نیازی به نمایندگی از همه وراث وجود دارد؟ هزینه انحصار وراثت وکیل چقدر است؟

وکلا وکالت نامه خود را دارند و برای اخذ وکالت نامه نیازی به مراجعه به محضر نیست. با توجه به سوال دوم ، باید توجه داشت که اگر فقط یکی از وراث یا ذینفعان برای گرفتن وکالت نامه به وکیل مراجعه کنند ، این کافی است. گواهی نامه ای که در نهایت هیئت حل اختلاف صادر خواهد شد برای همه وراث مفید خواهد بود.

گروه وکلای متدین فقط در پرونده های ارث و خانواده وکالت می کنند و به دلیل کثرت پرونده ها در سال های وکالت از تجربه ، تجربه و دانش کافی و لازم برخوردار هستند و همه وکلای کلیدی دادگستری هستند. به دلیل کثرت پرونده ها و اجرای تخصصی آنها ، سود وکیل در تعداد زیاد است. بنابراین هزینه انحصار وراثت وکیل منصفانه با جمع هزینه دادگاه دو میلیون و بیست هزار تن در سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.

مدارک مورد نیاز برای انحصار وراثت توسط شورای حل اختلاف چیست؟

چند نکته وجود دارد که باید بخاطر بسپارید:

الف) حتی اگر یکی از وراث با اسناد هویتی شخصی خود بدون گواهی فوت یا شناسنامه سایر وراث همراه شود ، می توان با درخواست شورا از دفتر وضعیت مدنی ، گواهی انحصار وراثت را دریافت کرد.

ب) فقط در صورت ناقص بودن مدارك ، مانند فرض فوق ، مدت استعلام از ۳ تا ۷ روز اضافه خواهد شد. علاوه بر این ، استعلام باید به صورت دستی فراخوانده شود ، از شعبه شورا گرفته شده و به اداره ثبت مربوطه ارسال شود.

ج) اما اسناد لازم عبارتند از:

۱- شناسنامه متوفی

۲- گواهی فوت متوفی

۳- عقد در صورت ازدواج

۴- شناسنامه وراث

۵- قرار است یک اراده صوری باشد

۶- در صورت درخواست ذی نفع از سند

یا سندی که ذینفع را مشخص می کند.

تبصره – شهادت ۳ شاهد ، که توسط دفتر اسناد رسمی تأیید و امضا شده است.

توجه: در هر زمان ، یکی از وراث می تواند با شورای حل اختلاف مربوطه تماس گرفته و نسخه ای برابر با اصل وراثت را درخواست کند. بنابراین ، اصطلاحات معافیت ارث تکراری یا گواهی فوت تکراری نادرست هستند.

نکته دیگر این است که اعتبار انحصار وراثت محدود به زمان خاصی نیست و گواهی صادر شده برای همیشه کافی است.

انحصار ارثی چه مدت است؟

وکیل انحصار وراثت توضیح می دهد که چه مدت طول می کشد تا انحصار وراثت به درخواست ارائه گواهی محدود یا نامحدود بستگی داشته باشد. اگر شخصی فوت کند و ارزش مالی او بیش از ۳ میلیون تومان باشد ، باید دادخواست انحصار ارث نامحدود را به دفتر خدمات قضایی الکترونیکی ارائه دهد. یکی از مراحل این اپلیکیشن انتشار آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار است. از طرف دیگر ، اگر مدارک ناقص باشد ، باید با اداره ثبت احوال تماس بگیرید. در گروه وکلای متدین ، ​​دریافت گواهی وراثت نامحدود از ۴۰ تا ۵۰ روز کاری است.

برخی پرسیده اند انحصار وراثت پس از مرگ چه مدت است؟

این برنامه به یک زمان خاص محدود نمی شود و هنگامی که می خواهید درخواست دهید کاملاً اختیاری است.

وکیل انحصار وراثت یا لیست املاک انحصار متوفی آیا ارث تعیین می شود؟

نکته مهم این است که تقسیم اموال با انحصار وراثت کاملا متفاوت است. در اینجا مروری کوتاه بر سایر موضوعات مرتبط در مورد انحصار ارث و روند قانونی پس از مرگ و روند تدریجی انحصار وراثت وجود دارد.

همچنین توصیه می شود ۲۰ نکته طلایی برای انحصار وراثت و وراثت را مطالعه کنید. اما پاسخ کوتاه این است که شورای حل اختلاف فقط در لیست انحصار وراث مشخص می کند که چه کسی میراث قانونی متوفی است و سهم آنها چه میزان است و به بقیه اموال (ارث) اشاره نمی کند.

هزینه یک وکیل خوب برای ارث بردن در انحصار چقدر است؟

ابتدا اطلاع دهید که مشاوره حقوقی در مورد انحصار ارثی برای تهران و کرج از طریق تلفن رایگان است. هزینه حق الوکاله برای انحصار وراثت ، خواه انحصار وراثت محدود یا نامحدود ، سه میلیون و دویست هزار تن است. ممکن است یکی بپرسد ، چرا اینقدر ارزان؟ پاسخ این است که سود و استراتژی وکلای متدین این است که با کاهش حق الوکاله تعداد پرونده ها را کاهش دهند.

چه زمانی باید مالیات بر ارث پرداخت شود؟

سوالات زیادی در مورد مالیات بر ارث یا مالیات بر ارث وجود دارد. اول از همه ، خوب است بدانید که یک یا همه وراث باید اظهارنامه مالیاتی را به اداره مالیات و دارایی ارائه دهند و لیست اموال متوفی را اعلام کنند. اگر متوفی قبل از سال ۲۰۱۶ فوت کرده باشد ، یکی از مدارک لازم برای ثبت نام یک ورثه داشتن گواهی اظهارنامه مالیاتی است و این به معنای پرداخت مالیات نیست. بلکه کافی است به جای پرداخت مالیات ، تقاضای انحصار وراثت متوفی قبل از سال ۱۹۹۵ و ارائه اظهارنامه مالیات بر ارث را داشته باشید. اما برای کسانی که پس از آن تاریخ می میرند ، اولاً ، جریمه تأخیر در پرداخت وجود ندارد ، ثانیا ، برای پرداخت مالیات محدودیت زمانی وجود ندارد ، بنابراین چه زمانی باید مالیات پرداخت شود؟ هنگامی که می خواهید ملک به ارث برده را بفروشید یا از بانک پول برداشت کنید.

آیا انحصار وراثت در کرج را هم قبول می کنید؟

بله ، با همان قیمت و مدت ذکر شده توسط یک وکیل باتجربه در کرج.

انحصار ارثی چه مدت است؟

زمان تقریبی گواهی وراثت محدود یک هفته و برای گواهی وراثت نامحدود حدود ۴۰ روز کاری است.

اگر گواهی فوت یا کارت شناسایی برخی از وراث نداشته باشیم چه می شود؟

مشکلی نیست ، همه توسط وکلای ما مورد بازجویی قرار می گیرند.

با خیالی آسوده و مطمئن برای انحصار وراثت همین الان تماس بگیرید

۰۹۱۲۶۵۹۵۶۹۹

وکیل انحصار وراثت ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ vote

2 نظر

  • علی ناصر
    پاسخ جولای 21, 2021 در 1:00 ق.ظ

    سلام علیکم
    یکی از خواهرهام با انحصار وراثت مخالف هست.
    میتونیم بدون اجازه اون نسبت به انحصار وراثت اقدامی کنیم ؟ آیا باید وکیل انحصار وراثت بگیریم؟

ارسال نظر

تماس با وکیل