a

Facebook

Twitter

ترجمه و بازبینی توسط حسین محبی .
همه حقوق محفوظ است.

9:00 - 18:00

ساعات کار ما شنبه - چهارشنبه

09126595699

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

جستجو
منو
 

وکیل تنظیم قرارداد یکی از تخصص های ویژه ماست

وکیل پایه یک دادگستری | وکیل دادگستری > مشاوره حقوقی  > امور قراردادها  > وکیل تنظیم قرارداد  > وکیل تنظیم قرارداد یکی از تخصص های ویژه ماست

وکیل تنظیم قرارداد یکی از تخصص های ویژه ماست

اگر به دنبال شخصی هستید که بتواند برای شما قرارداد ببندد و می خواهید از هزینه های تنظیم قرارداد توسط یک وکیل مطلع شوید با ما همراه باشید.

همه ما به یک وکیل قرارداد نیاز داریم تا هر زمان لازم باشد از خود در برابر هرگونه اشتباه یا خطایی که منجر به نقض قانون شود ، محافظت کند. اگر به مسائل مربوط به قرارداد علاقه مند هستید ، پیشنهاد می کنیم این مقاله را بخوانید.

وکیل تنظیم قرارداد

وکیل تنظیم قرارداد چه کسی است؟

وکیل تنظیم قرارداد یا به طور خلاصه وکیل قرارداد ، وکیل پایه یک دادگستری است که در تهیه و انعقاد قرارداد تخصص دارد و می تواند مشاوره حقوقی لازم را ارائه دهد. اینکه تصور کنیم هر وکیلی توانایی تنظیم قرارداد را دارد اشتباه است. زیرا امور قراردادها قوانین و مقررات خاص خود را دارند که بسیاری از آنها به سرعت در حال تغییر و اصلاح هستند. حتی بسیاری از مدیران شرکت ها نیز با تنظیم شخصی و عقد قرارداد ریسک نمی کنند و این وظیفه را به خصوص در شرکت های تجاری به یک وکیل قرارداد واگذار می کنند.

زمینه های تخصصی وکیل قرارداد
اگرچه وکیل قراردادی تخصص عمومی در دعاوی حقوقی دارد ، اما زمینه های تخصصی حقوقی وی شامل موارد زیر است:

  • تنظیم قراردادها

قراردادها انواع مختلفی دارد که می تواند شامل قراردادهای فروش و اجاره کالاها و خدمات ، قراردادهای املاک و مستغلات ، قراردادهای بین المللی ، قراردادهای مشارکت مدنی ، قراردادهای سرمایه گذاری ، قراردادهای قرارداد ، قراردادهای انتقال فناوری و غیره باشد. تنظیم قرارداد به روشی قانونی و منظم ، امنیت حقوقی معامله و مشارکت را تضمین می کند.

  • مشاوره حقوقی در مورد دعاوی مربوط به قرارداد و طرح دعوی در دادگاه

وکیل قرارداد می تواند راه حل های منطقی و قانونی ارائه دهد ، نظرات طرفین معامله را جمع آوری کرده و سعی کند رضایت طرفین را جلب کند. همچنین ، در صورت بروز مشکل معامله ، بهترین راه برای طرح دعوی در دادگاه ، طرح دعوی وکیل است.

  • وکالت در دعوای قرارداد

در صورت بروز مشکل حقوقی در هر نوع مشارکت و همکاری ، وکیل قرارداد می تواند با مراجعه به شرایط مندرج در قرارداد به حل مشکل کمک کرده و یا در صورت لزوم اقدامات لازم را برای فسخ و فسخ قرارداد و دریافت خسارت قرارداد انجام دهد. و طرف دیگر را ملزم به انجام تعهدات مندرج در قرارداد نماید.

  • داوری اختلافات مربوط به امور قرارداد

در بسیاری از مقررات ، مرجع صالح برای حل اختلافات بین دو طرف قرارداد داوری است. در این حالت وکیل قرارداد بهترین فرد برای مراجعه به داوری است. زیرا با تسلط بر کلیه موارد آیین نامه ها و قراردادها می تواند بهترین رای را در حل مشکل ارائه دهد.

ضرورت وجود وکیل تنظیم قرارداد

یک وکیل باتجربه مراحل مختلف اجرای قرارداد را پیش بینی کرده و تعهدات طرفین را در حین اجرای آن متعادل می کند. همچنین با اعمال بندهایی در سند ، ضمانت اجرایی آن را افزایش داده و ضمانت انطباق مفاد قرارداد با قوانین مربوط را تضمین می کند.

به طور کلی ، علاوه بر متن ، ماهیت قرارداد هنگام تنظیم آن توسط وکیل بررسی می شود و باعث افزایش بهره وری آن می شود. اگر قرارداد توسط یک وکیل باتجربه تنظیم شده باشد ، می توان اطمینان داشت که اقدامات احتیاطی لازم برای جلوگیری از اختلافات احتمالی انجام شده است.

اگر یکی از طرفین نتواند به تعهدات خود عمل کند ، در صورت معتبر بودن قرارداد ، نحوه نگارش مفاد آن برای طرف بازنده مهم خواهد بود و تهیه یک قرارداد اصلی ، اجرای تعهد را برای دادگاه آسان می کند.

ویژگی های رسمی که وکیل قرارداد از آن پیروی می کند عبارتند از: اجتناب از ابهام در متن ، استفاده از کلمات با معنای صحیح حقوقی ، رعایت قالب قانونی لازم برای اجرای مفاد ؛ و خصوصیات ماهیتی که وکیل در نظر می گیرد به شرح زیر است:

رعایت تعادل بین تعهدات طرفین ، قابل اجرا بودن موضوع قرارداد و تعهد متعهد به انجام آن و تضمین حل و فصل اختلافات احتمالی.

هزینه تنظیم قرارداد

طبیعتاً تنظیم قرارداد توسط وکیلی که در این امور تخصص دارد منوط به هزینه است که البته با توضیحات داده شده ارزش آن را خواهد داشت. اما میزان این هزینه اولاً به تجربه و تخصص وكیل بستگی دارد و ثانیا به نوع قرارداد بستگی دارد ، قراردادهای با حساسیت و پیچیدگی بالاتر قطعاً هزینه بیشتری خواهند داشت. نکته دیگر اینکه حتی برای دو قرارداد با همین عنوان و مقررات متفاوت ، ممکن است هزینه های مختلفی در نظر گرفته شود.

هزینه تنظیم قرارداد توسط یک وکیل به نوع قرارداد ، مفاد ذکر شده در آن ، شرایط طرفین قرارداد و اینکه آیا توسط یک یا هر دو نشان داده می شود بستگی دارد. برای محاسبه هزینه برخی موارد و مراحل باید در نظر گرفته شود که مختصراً توضیح خواهیم داد.

در اولین قدم باید شخصاً یا از طریق تلفن با یک وکیل مشاوره مختصری داشته باشید و شرح مختصری از قرارداد را به او بگویید. این قسمت از پرونده معمولاً رایگان است.
در مرحله بعد مدارک مورد نیاز برای تنظیم قرارداد را به وکیل ارائه دهید.
در این مرحله وکیل با بررسی مدارک و شنیدن سخنان و شرایط شما نوع قرارداد را دسته بندی می کند.
در مرحله آخر ، وکیل با توجه به درخواست شما و مفاد قرارداد هزینه های تعدیل را محاسبه می کند و در صورت توافق ، ابتدا متن وکالت نامه را با متقاضی منعقد می کنند.
طبق آیین نامه کانون وکلای دادگستری ، بر اساس این آیین نامه ، تعرفه های مشخصی درمورد محدودیت ها و درصدی که مشتری باید به وکیل پرداخت کند ، تعیین شده است و شما می توانید با خیال راحت به دفاتر وکلا مراجعه کرده و امور را به وکیل متخصص قرارداد بسپارید.

نتیجه گیری

تنظیم قرارداد در روابط مالی افراد با یکدیگر از اهمیت بالایی برخوردار است به گونه ای که در صورت تنظیم عقد ضعیف و معیوب باعث ایجاد مشکل ، هزینه و خسارت می شود.

استفاده از وکیل قرارداد می تواند از بروز این مشکلات جلوگیری کند زیرا هر پیمانکار پیچیدگی ها و مقررات خاص خود را دارد و افراد عادی نمی توانند از عهده این کار برآیند ، حتی فردی که ادعای دانش حقوقی عرف را دارد.

به عنوان مثال ، در بحث ساخت و ساز و اجاره ، شرکت ها فقط نقش واسطه ای در یافتن و یافتن افرادی برای معامله دارند و دانش قانونی برای تنظیم قرارداد ندارند.

بنابراین در هر قراردادی توصیه می شود در زمینه قراردادها با یک وکیل مشورت کنید و تنظیم قرارداد را به وکیل این حوزه بسپارید.

گروه وکلای عدالت گستر فتح دارای افرادی متخصص در زمینه تنظیم قرارداد است که می توانند کمک کار شما در این امر باشند.

وکیل تنظیم قرارداد

وکیل تنظیم قرارداد یکی از تخصص های ویژه ماست ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۲ votes

بدون ديگاه

ارسال نظر

تماس با وکیل