a

Facebook

Twitter

ترجمه و بازبینی توسط حسین محبی .
همه حقوق محفوظ است.

9:00 - 18:00

ساعات کار ما شنبه - چهارشنبه

09126595699

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

جستجو
منو
 

وکیل در تهران

وکیل در تهران

وکیل تهران کیست؟ وکیل پایه یک دادگستری چه ویژگی هایی دارد؟ وکیل خوب در تهران کجاست؟ وکیل حقوقی یا وکیل کیفری و وکیل رسمی چه اوصافی دارند؟

وکیل در تهران موضوعی است که معمولاً افراد گرفتار در پرونده های دعاوی از خود می پرسند. آنان سراسیمه و نگران بدنبال یافتن وکیل حقوقی یا وکیل کیفری برای حل مشکلات خود هستند. برای رسیدن به این پرسش اولین کلمه یا عبارتی که در ذهن آنان نقش می بندد وکیل تهران است.

پر واضح است که علت این ذهنیت، بزرگ بودن شهر تهران و وجود انواع وکلا با حجم انبوهی از پرونده های قضایی است . این حجم از پرونده ها در این کلان شهر ، از برخی وکلا یک وکیل خوب پایه یک دادگستری ساخته است. پس تلاش برای پیدا کردن یا جستجوی وکیل تهران نمی تواند چندان هم مسئله دور از انتظاری باشد.

برابر بررسی های آماری در میان انواع جرایم در سطح کشور، همواره آمار وقوع جرم در تهران در صدر قراردارد. البته استان البرز نیز در برخی جرایم به دلیل ویژگی های خاص این استان آمار زیادی را به خود اختصاص داده است. بنابراین حجم انبوهی از پرونده ها در تهران مورد رسیدگی قرار می گیرد. در تعداد زیادی از این پرونده ها، حضور یک وکیل رسمی و وکیل خوب و وکیل پایه یک دادگستری اجتناب ناپذیر می شود. همه این اوصاف می تواند در وکیل تهران یا وکیلی که بیشتر تجربیات خود را در این شهر اندوخته است، جمع باشد.

وکیل در تهران

وکیل / وکالت به چه معناست؟

معني لغوي وكالت ، تفويض و واگذار نمودن است و در اصطلاح حقوقي ، وكالت عقد است كه به‌موجب آن‌یکی از طرفين ، طرف ديگر را براي انجام امري نايب (وکیل) خود می‌نماید.

 موكل

شخصی است كه به دیگری وكالت انجام امري را می‌دهد . موکل می‌تواند شخص حقیقی و یا حقوقی باشد.

 مورد وكالت

امر و يا اموراتي است كه وكيل به‌موجب عقد ( قرارداد ) وكالت و به نيابت ( نمايندگي ) از طرف موكل خود می‌بایست انجام دهد ، مورد وكالت بايد از اموراتي باشد كه خود موكل بتواند آن را انجام دهد و مانع قانوني در اين زمينه وجود نداشته باشد ، و وكيل هم براي انجام آن امر اهليت قانوني داشته باشد .

 تعهدات وكيل 

هرگاه از تقصير وكيل خساراتي به موكل متوجه شود كه وكيل مسبب آن باشد ، مسئول خواهد بود ، وكيل می‌بایست در تصرفات و اقدامات خود مصلحت موكل را مراعات نموده و از اختيارات داده‌شده تجاوز نكند ، آنچه را به‌جای موكل خود دريافت می‌کند به او رد كند ، در صورتی که براي انجام امري دو يا چند وكيل معین‌شده باشد هيچ نمی‌تواند بدون ديگري و يا ديگران در امري دخالت نمايد و اگر وكيل وكالت در توكيل نداشته باشد نمی‌تواند انجام امري را به ديگري واگذار كند .

 تعهدات موكل

موكل بايد تمام تعهداتي را كه وكيل در حدود وكالت خودکرده است انجام دهد ، موكل بايد تمام مخارجي كه وكيل براي انجام وكالت نموده است را بدهد ، موكل بايد اجرت وكيل را بدهد مگر  اينكه در عقد وكالت طور ديگري مقررشده باشد .

 وکیل در توکیل

وکیلی است که از طرف موکل خود اختیار تعیین وکیل دیگر را برای او داشته باشد .

 وکالت بلاعزل

وکالتی است که وکالت وکیل یا عدم عزل وکیل ضمن عقد لازمی شرط شده باشد .

 طرق انقضاي وكالت

با عزل موكل ، با استعفاي وكيل ، با فوت يا جنون موكل و يا وكيل .

 طرق منفسخ شدن وكالت

با از بين رفتن متعلق وكالت ، با انجام مورد وكالت توسط خود موكل و با انجام عملي از سوي موكل كه منافي با وكالت وكيل باشد .

نحوه انتخاب بهترین وکیل

پاسخ به این سوال قدری پیچیده است. زیرا مسائل و پرونده‌های حقوقی در یک طیف گسترده‌ای قرار می‌گیرند. از پرونده های خانواده گرفته تا پرونده های ملکی، پرونده های کیفری ، ثبت احوال و … که هر کدام از این حوزه‌ها دارای موضوعات بسیار مختلف است. بنابراین نمیتوان که گفت که بهترین وکیل خانواده همان وکیل کیفری باشد.

بنابراین پاسخ سوال فوق را می‌توان این گونه مطرح کرد که انتخاب وکیل می‌بایست براساس نوع و شرایط پرونده صورت گیرد. موسسه حقوقی یکی از مکان‌هایی است که با توجه به تعدد وکیل پایه یک دادگستری در آن، می‌توان بهترین وکیل در هر پرونده را جستجو نمود.

شاید یکی از مهمترین سوالاتی که برای هر فردی که دارای یک پرونده یا مساله حقوقی است، مطرح می‌گردد آن است که برای حل مشکل خود چگونه بهترین وکیل را انتخاب کند. در واقع، اساسا چه پارامترهایی برای انتخاب وکیل باید درنظر گرفته شود. در مورد نحوه انتخاب وکیل قطعا نظرات و ویژگی‌های متعددی وجود دارد. گروه وکلای پاسارگاد، ویژگی‌های زیر را برای انتخاب بهترین وکیل به شما ارائه می‌کند. یک وکیل خوب باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • تخصص در زمینه‌ای مشخص از مباحث و دعاوی حقوقی
 • انجام و به ثمر رساندن تعداد پرونده مناسب در حوزه تخصصی خود و داشتن رزومه قابل ارائه
 • دقت نظر در مطالعه پرونده و نیز در گفتگو با موکل به منظور تسلط بر ابعاد مختلف پرونده
 • سخنوری و توانایی اقناع طرف مقابل به خصوص در جلسات دادگاه
 • دلسوزی و کاردانی در رسیدگی به امور پرونده
 • داشتن وقت مناسب و نظم برای پیگیری پرونده

بهترین وکیل خانواده

بسیاری از پرونده‌های موجود در دادگاه‌ها را پرونده های مربوط به خانواده تشکیل می‌دهند. پرونده‌هایی که به دلیل نوع ماهیت خود معمولا طولانی و دارای ابعاد مختلف هستند و بسیاری از افراد تمایل دارند که برای کاهش مشکلات ناشی از پرونده های خانواده، کار به وکیل خانواده بسپارند. برای انتخاب بهترین وکیل خانواده باید به موارد زیر توجه نمود:

 • بهترین وکیل خانواده، باید به صورت تخصصی در دعاوی طلاق اعم از طلاق توافقی، طلاق از سمت زوج، طلاق از سمت زوجه، حضانت، نفقه، الزام به تمکین و حتی مهریه، پرونده انجام داده باشد.
 • بهترین وکیل خانواده، الزاما کسی است که بسیار صبور و دلسوز پرونده است. بسیاری از پرونده های خانواده دارای جنبه های عاطفی است و وکیل می‌بایست با دلسوزی برای موکل خود و صبور بودن در برابر ناملایمات چه از سمت موکل خود چه از سمت طرف مقابل پرونده را به پیش ببرد.
 • زیرک بودن یکی از مهمترین ویژگی‌های بهترین وکیل خانواده است. بسیاری از پرونده های خانواده و مشکلات بین زوجین با طرح یک یا نهایتا دو دعوی خاتمه می‌یابد. به شرط آن که وکیل با زیرکی و تسلط به پرونده بتواند از نقاط قوت و ضعف طرفین بیشترین بهره را برده و پرونده را به سمت مطلوب پیش ببرد.
 • اقناع گری برای بهترین وکیل خانواده یک مشخصه حیاتی است. در بسیاری از پرونده‌ها، چنانچه وکیل از قدرت مباحثه خوبی برخوردار باشد، می‌تواند طرفین دعوی را در یک مذاکره برد- برد به سمت نقطه توافق پیش ببرد و با این کار زمان رسیدگی به پرونده را تا حد زیادی کاهش دهد.

بهترین وکیل خانواده باید با رویه های موجود در مجتمع های قضایی مختلف و نیز شعبات دادگاه‌ها آشنا باشد و با حسن ارتباط با قاضی، منشی شعبه و … زمینه احقاق حق موکل را فراهم سازد.

وکیل خوب در تهران

باید به نکات مهمی که می بایست پیش از برگزیدن وکیل خوب در تهران رعایت کرد توجه کرد.

نکاتی که باید به آن ها دقت کنید عبارت اند از:

 • بسیار بهتر است که پیش از پیدا کردن وکیل و انتخاب آن در زمینه حیطه تخصصی وکیل مورد نظر، میزان حق الوکاله های دریافتی وی و دانش و توانایی علمی و عملی او در دفاع از حقوق موکلین تحقیق نمایید.
 • در بسیاری از موارد تبلیغات بیش از اندازه در زمینه برخی از وکلا به تنهایی قابل اعتماد برای انتخاب وکیل نیست. در نتیجه بهتر است انتخاب خود را تنها مطابق با چنین تبلیغاتی متمرکز نکنید.
 • سن و جنس وکیل ملاک و معیار مناسبی برای خوب بودن یا بد بودن وکیل نیست همان طور که در انتخاب یک پزشک نیز چنین معیاری نباید لحاظ شود.

بهترین وکیل تهران کیست؟

برای پاسخ به این سوال با یک مثال شروع میکنیم؛ در ایران وکیل ملکی، وکیل خانواده، وکیل وصول مطالبات، وکیل کیفری، وکیل شرکتها، وکیل حقوق مالکیت فکری و سایر موارد تخصصی نداریم.

همچنین به جهت پیشرفت تکنولوژی نیز به شدت بر پیچیدگی دعاوی افزوده گردیده است و در بسیاری موارد موضوعات بسیار تخصصی می باشند و اگر وکلا در آن امور دارای تخصص و تجربه کافی نباشند نمی توانند به خوبی از حقوق موکل خود دفاع نمایند.

مواردی مثل جرائم رایانه ای، حقوق فضای مجازی، حقوق اینترنت اشیاء، کپی رایت و ثبت اختراع ، مسائل حقوقی استارتاپ ها نیز از این قبیل موضوعات هستند که بر لزوم تخصصی بودن وکلا صحه می گذارد.

می توان اینگونه گفت که تمامی وکلا در زمینه های مختلف حقوقی توانایی عمومی خوبی دارند و در روند فعالیت خود با بدست آوردن تجربه های ارزشمند در یکسری موضوعات، متخصص و از سایر وکلا متمایز می گردند.

ولی در سیستم حقوقی ما هیچ مرجعی این توانایی افزوده را نمی سنجد و به جهت عدم ارزیابی این مهم، نتیجتا هیچ مدرکی که بیان گر این موضوع باشد صادر نمی گردد.

چرا هر حوزه نیازمند وکیل مجرب می باشد؟

برای درک بهتر این نیاز و نقیصه مهم می توان دکتر های عمومی را مثال زد. همه می دانند که پزشکان، صلاحیت علمی و توانایی عملی در درمان بیماران را دارند لیکن با توجه به وسعت علوم پزشکی و انواع بیماری ها، هیچ پزشکی نمی تواند در تمام امور متخصص باشد.

ولی وقتی پزشکی در یک موضوع خاص مهارت پیدا می کند و در آن رشته مدرک تخصصی می گیرد مردم با اعتماد بیشتری به او مراجعه می کنند و اکثر بیماران آن پزشک در حوزه رشته تخصصی او خواهند بود .

از این رو پزشک مذکور بیشتر زمان خود را به تحقیق و پژوهش و کسب تجربه در آن رشته می پردازد و هر روزه بر دانش تخصصی او افزوده می گردد. حال تصور کنید هیچ نهادی متولی صدور دکترای تخصصی و فوق تخصصی آنها نباشد.

اگر چه کانون های وکلای دادگستری و مرکز مشاوران قوه قضائیه که تصدی این امر را عهده دار هستند اخیرا به این نقص اساسی پی برده اند و احتمالا در آینده ای نزدیک گام هایی نیز در این خصوص بر خواهند داشت لیکن این ضعف بزرگ همچنان پابرجاست.

البته یکسری از وکلا به جهت علاقه شخصی در موضوعات خاص حقوقی، بیشتر فعالیت می کنند که این امر خود باعث تجربه بیشتر و افزایش مهارت وکیل در آن حوزه می گردد که به تخصصی شدن امر وکالت کمک شایانی می کند، ولی یافتن این وکلا و تشخیص تخصص آنها خود چالشی بزرگ است.

وکیل رسمی دادگستری

وکیل دادگستری شخصی است که با داشتن پروانه وکالت و با مراجعه به مراجع قضایی و غیرقضایی،دادگاهها ، دادسراها، شهرداریها، دیوان عدالت اداری، دیوان عالی کشور، ادارات ثبت و غیره اقدام به احقاق حقوق موکل خود، اقامه دعوی، پیگیری دعوا، دفاع از موکل و غیره می نماید.

این در حالی است که وکیل موضوع قانون مدنی  شخصی است که از طرف دیگری نائب انجام کاری می شود و حوزه اختیارات وی درحدی است که موکل به او اعطا نموده است و در واقع وکیل در حق است که به هیچ عنوان نمی تواند وکیل در دادگاه نیز باشد، چرا که وکیل دادگستری مستلزم طی کردن مراحلی جهت اخذ پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری می باشد.

وکیل موضوع قانون مدنی یا وکیل حقوقی حتما بایستی به نحوه رسمی و با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی احترام به اخذ وکالت از موکل خود آن هم در موضوعات مشخصی نماید و در صورتی که بدوی در وکالت نامه تنظیمی در دفتر اسنادرسمی حق اخذ وکیل داده شده باشد، می تواند با مراجعه به وکیل دادگستری برای اقامه دعوا یا دفاع از موکل خود، اقدام به انعقاد قرارداد وکالت جهت رجوع به دادگاه و سایر مراجع قضایی و غیر قضایی نماید.

اما وکیل دادگستری روی برگ وکالتنامه عادی از موکل خود امضا می گیرد و حوزه اختیارات خود را مشخص می کند. هرچند که وکالتنامه های اخذ شده توسط وکلا غالباً عادی می باشد، لیکن طبق قانون وکلا نیز می توانند به تنظیم وکالتنامه های رسمی مبادرت نمایند.

بهترین وکیل مالی

شرایط نابسامان اقتصادی موجب شده است که دعاوی مالی زیادی از اعم مطالبه وجه چک و یا سفته، مطالبه خسارت، مطالبه مهریه، توقیف اموال و …. در دادگاه‌ها و شوراهای حل اختلاف مطرح باشد. بهترین وکیل مالی باید:

 • تعداد پرونده های مناسبی را در زمینه چک و سفته به خصوص براساس قانون جدید چک انجام داده باشد.
 • با روند مطالبه وجه از طریق دادگاه و نیز اجرای ثبت آشنایی کامل داشته باشد.
 • وکیل مالی می‌بایست خدمات مناسبی را در زمینه دعاوی مالی به موکل ارائه دهد. بسیاری از وکلا در بخش استعلام های مربوط به توقیف اموال و یا در بخش توقیف اجرایی کار را به موکل می‌سپارند که همین امر موجب نارضایتی موکلین می‌گردد. چنانچه وکیل در زمینه‌های یاد شده نیز مسئولیت بپذیرد، بسیاری از مردم خواهان سپردن دعاوی مالی خود به وکلا خواهند بود.
 • سرعت عمل یکی از بارزترین ویژگی‌های بهترین وکیل مالی است. تورم و کاهش ارزش پول موجب می‌شود که در بسیاری از موارد حق محکوم له تضییع می‌شود. هر چند قانون برای جبران ضرر ناشی از تورم، خسارت تاخیر تادیه را پیش بینی نموده ولی نرخ این خسارت به گونه‌ای است که اصلا با تورم واقعی همخوانی ندارد و بهترین راهکار آن است که وکیل تا حد ممکن سعی نماید، پرونده در اسرع وقت به نتیجه برسد.

بهترین وکیل مالی کسی است که در حین پیگیری پرونده بتواند با مذاکره با طرفین دعوی، راهکاری برای مصالحه و خاتمه پرونده به نحوه مطلوب پیدا کند تا ضررهای ناشی از طولانی شدن پرونده کاهش یابد.

وکیل کیفری

پرونده های کیفری به جزو لاینفک نظام قضایی ایران بدل شده است و متاسفانه بسیاری از این پرونده به دلیل مشکلات اقتصادی، فقر فرهنگی و نیز مشکلات متعدد روحی به وقوع می‌پیوندند. انتخاب وکیل کیفری همواره یکی از مشکل‌ترین بخش‌های این گونه پرونده‌هاست. چرا که کوچکترین اشتباه و یا کوتاهی در آن‌ها ممکن است سرنوشت فرد و یا گروهی از افراد را دستخوش تغییر نماید.

 • بهترین وکیل کیفری کسی است که در پرونده هایی نظیر، کلاهبرداری، جعل و استفاده از سند مجعول، تحصیل مال از طریق نامشروع، سرقت، توهین و تهدید، ضرب و جرح عمدی یا غیر عمدی، قتل، مواد مخدر، رابطه نامشروع، خیانت در امانت و …. یا بخشی از آن‌ها تسلط کافی داشته باشد.
 • وکیل کیفری می‌بایست بسیار باهوش باشد. چرا که ممکن است کوچکترین نکته‌ای مسیر یک پرونده را به کلی دگرگون سازد. بررسی تمامی ابعاد یک پرونده کیفری و استخراج نکات مهم یکی از وظایف وکیل است.
 • بهترین وکیل کیفری باید در کمال صداقت مصلحت موکل خود را درنظر بگیرد. وکیل می‌بایست با تحلیل واقع‌بینانه باید شانس پیروزی در پرونده را به موکل اعلام نماید و از هر گونه تحلیل افراطی، بازارگرمی و … خودداری نماید. مخصوصا در پرونده‌هایی که وکیل، وکالت متهم را برعهده می‌گیرد می‌بایست واقعیت‌ها و آن چه را که در انتظار متهم است، به وی تفهیم نماید.

صبر و حوصله نیز از مشخصه‌های بارز بهترین وکیل کیفری است. زیرا پرونده های کیفری معمولا بسیار طولانی بوده و شامل مراحل مختلف دادسرا، کلانتری، تحقیقات محلی، دادگاه اعم از بدوی و تجدیدنظر و … می‌باشد و به همین جهت هم وکیل و هم موکل می‌بایست صبور باشند.

وکیل ملکی

وکیل ملکی

پرونده های ملکی همواره دارای پیچیدگی‌های زیادی هستند که می‌بایست حتما به وکیل ملکی متخصص مراجعه شود. بهترین وکیل ملکی کسی است که:

 • به دعاوی مختلف ملکی نظیر الزام به تنظیم سند رسمی، تخلیه، خلع ید، ممانعت از حق و مزاحمت از حق، ابطال سند، اثبات مالکیت، سرقفلی و حق کسب و پیشه و … تسلط کافی داشته باشد.
 • بهترین وکیل ملکی باید با هوش و درایت از میان انبوه اسناد و مبایعه نامه ‌ها، صلحنامه ها و … نکات لازم را استخراج و در جهت پیشبرد پرونده استفاده نماید.
 • بهترین وکیل ملکی باید پشتکار زیادی داشته باشد. چرا که پرونده های ملکی جزو طولانی‌ترین پرونده های حقوقی، هستند و ممکن است روند رسیدگی به آن ‌ها چندین سال به طول بینجامد.

به هر ترتیب انتخاب وکیل از جمله اموری است که می‌بایست توسط یک فرد و یا گروه آگاه انجام شود. یک موسسه حقوقی به جهت حجم پرونده ها و نیز تعداد وکلای شاغل در مجموعه خود می‌تواند موکل را در انتخاب بهترین وکیل راهنمایی نماید.

وكالت در دادگاه‌ها 

با توجه به اينكه اقامه دعوي حقوقي و يا كيفري نسبت به هر موضوعي معمولاً یک‌بار قابليت طرح را دارد مگر موضوعات و يا مواردي كه از اين قاعده مستثنا هستند لذا كسب اطلاعات لازم از طريق مشاوره حقوقي و يا انتخاب وكيل دادگستري در اقامه دعوي و يا دفاع در قبال دعوي مطروحه می‌تواند در حل مشكلات به وجود آمده مفيد باشد ، البته مشاوره با وكيل فقط مختص بروز مشكلات حقوقي نبوده و حتي قبل از اقدام به امري و پيش آمدن مشكلات ، می‌توان با وكيل دادگستری مشاوره داشته و علاج واقعه را قبل از وقوع نمود .

 وکیل و وکالت در دادگاه‌ها 

وکالت در دادگاه‌ها و دادسراها توسط وکیل دادگستری انجام می‌شود ،وكيل دادگستری در کلیه مراحل رسیدگی به پرونده‌های حقوقی و کیفری می‌تواند حضورداشته باشد و هر شخص می‌تواند با مراجعه به وكيل دادگستری در هر یک از مراحل اعم از شورای حل اختلاف ، دادسرا، دادگاه کیفری ، دادگاه حقوقی ، دادگاه خانواده ، اجرای احکام حقوقی ، اجرای احکام کیفری ، دادگاه تجدیدنظر استان و دیوان عالی کشور ، به وکیل دادگستری وکالت اعطا نماید. با توجه به اينكه اقامه دعوي حقوقي و يا كيفري نسبت به هر موضوعي معمولاً یک‌بار قابليت طرح را دارد مگر موضوعات و يا مواردي كه از اين قاعده مستثنا هستند لذا كسب اطلاعات لازم از طريق مشاوره حقوقي و يا اعطای وکالت به وكيل دادگستري در اقامه دعوي و يا دفاع در قبال دعوي مطروحه می‌تواند در حل مشكلات به وجود آمده مفيد و یا مؤثر باشد. .

محاکم و دادسراها مکلف‌اند حق دفاع متهمان و مشتکی عنهم را رعایت نموده و فرصت استفاده از وکیل دادگستری و کارشناس را برای آنان فراهم نمایند و کلیه دادگاه‌ها و دادسراها مکلف به پذیرش وکیل دادگستری می‌باشند و وکیل دادگستری در موضع دفاع از احترام و تأمینات شغل قضا برخوردار می‌باشند .

 حق‌الوکاله وکیل

چنانچه خواهان در پرونده حقوقی دارای وکیل باشد ، حق‌الوکاله وکیل طبق تعرفه و به‌موجب مواد ۵۱۵ و ۵۱۹ قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی از خوانده قابل مطالبه بوده و در صورت صدور حکم قطعی به نفع خواهان ، محکوم‌به و خسارات دادرسی اعم از هزینه دادرسی و حق‌الوکاله وکیل از محکوم‌علیه قابل وصول خواهد بود .

وکیل حقوقی ، وکیل ملکی ، وکیل کیفری و وکیل خانواده : منظور از وکیل حقوقی ، وکیل کیفری و یا وکیل خانواده وکیلی است که بر اساس تجربه و علاقه ، حسب مورد بیشتر تمایل به وکالت و مشاوره در مورد پرونده‌های حقوقی یا کیفری و یا خانواده را دارد اگرچه وکیل می‌تواند در هر سه موضوع حقوقی ، کیفری و یا خانواده قبول وکالت نموده و یا مشاوره ارائه نماید.

 وکیل در امور طلاق 

وکیل هایی که در خصوص خانواده می باشد می بایست درمورد طلاق توافقی تبحر خاصی داشته باشد مثلا بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران یا شهرهای مختلف در خصوص طلاق اگر یک طرف باشد سریعا از طریق مهریه اقدام کند وبه موکل خود یادآوری کند که در خصوص طلاق یک طرفه سریعا از طریق توقیف اموال از طریق سامانه ثبت اسناد کل تا برای توقیف اموال سریعا اقدام کند لذا درخصوص اینکه میگوییم سریع اقدام کنند برای توقیف اموال برای مهریه این است که اصلاحیه جدید تا اولین رای قطعی دادگاه اگر مرد اموال وحساب خط تلفن وحتی دستگاه پز مغازه وفروشگاه خود رااز نام خود در بیاورد و به نام دیگری درآورد فرار از دین محسوب نمیشود و وکیل خوب در تهران یا مناطق مختلف در ایران سریعا نسبت به این موضوع  مهریه اقدام میکند و جالب ولازم به ذکر است که بدانید اگر این مورد در شهر های مختل شیراز اصفهان و….باشد در تهران توقیف اموال یک هفته یکبار انجام میشود چه بسا درسه روز هم انجام میشود اما در مناطق مختلف وشهرها ظرف ۱ماه انجام میشود همچنین در خصوص نفقه واجرت المثل که در این خصوص اقدام کنند چه بسادر خصوص طلاق یک طرفه وکیل خوب میتواند از طریق اقدام در نفقه واجرت المثل چون که طلاق از طرف مرد انجام میشود از این خصو به نحو احسنت و اقدام کنند. در خصوص طلاق توافقی میتوانند در مناطق مختلف ودر پایتخت  ظرف ۱ماه یا نهایت ۲ماه  با ۴جلسه مشاوره حقوقی انجام میشود وبا توافق زوج در حضانت فرزند ودر مورد مهریه ونفقه واجرت المثل به توافق برسند  وکیل چه در تهران ومناطق مختلف اقدام کنند.

 وکیل در امور ملک و املاک

وکیل ملکی وکیل در خصوص ملک افرادی که در خصوص دعوی ملک افرادی که درخصوص دعوی  ملک میخواهند وکیل بگیرند مثلا عقد قراردادهایی که در آن دست برده شده یا ملک هایی که به مزایده میرود یا ملک هایی که بنیاد وبنیاد مستظعفین وسازمان فضای سبز از قبیل این پرونده ها بر روی ملک ها دست میگذارند در نواحی مختلف وکیل ملک مناسب نسبت به این موضوع اقدام میکنند و از قبیل پرونده هایی که  در تقسیط زمین های خود به مشکل میخورند نسبت به این موضوع چگونه اقدام کنند وسپس  در این خصوص هرکسی از اطلاعات حقوقی برخورد است نباید در این فکر باشد که میتواند در خصوص ملک که مهترین پرونده ها در این خصوص است به تنهایی میتوانند اقدام کنند چه بسا بهترین وکیل ملکی تهران را در خصوص واگر در شهر های مختلف باشد وکیل بگیرند
وکیل در مورد انحصار وراثت هم وکیل ملکی وکیل در تهران در این خصوص کمک بسایی کند چه بسا اکثرا انحصار وراست ها در خصوص ملک و بیع نامه و قولنامه می باشد به همین سبب است که می گویم بهترین وکیل ملکی تهران ودر نواحی مختلف باید استفاده شود لازم به ذکر است که در خصوص انحصار وراثت می بایست اول انحصار وراثت دادخواست از سوی دادگاه داده شود سپس نسبت به این موضوع اقدام شود.

وکیل در تهران

 بهترین وکیل در ارتباط  با چک

یک دیگر از بحث هایی که بهترین وکیل تهران ونواحی مختلف میتوانند باشند وکیل درخصوص چک می باشد که بحث بسیار گسترده ای دارد چون اسناد تجاری چک سفته و برات هرسه جنبه کیفری دارند اگر مبلغ آن از ۲۰ میلیون بیشتر باشد که وکیل چک نسبت  به ان در حوضه ی کیفری می بایست اقدام کند حال اگر ۵ ماه از تاریخ چک بگذرد جمبه ی حقوقی دارد نه کیفری  پس در اقدام چک خیلی باید دقت کنیم که وکیل خوب در تهران بگیریم حال هر وکیلی برای اقدام بر روی چک تدابیر خاص خود را را می اندازد .
و مراحل قانونی چک اصولا از طیق شورای حل اختلافت صورت میگیرد تا مراحل صدور اجراییه انجام شود ونسبت به آن توقیف اموال صورت بگیرد در مراحل چک موضوعاتی که قابل بررسی می باشد این است که وکیل چک میتواند در حوضه ی جعل اسناد یا در خیانت در امانت وکلاه برداری با بهترین وکیل تهران و نواحی مختلف با به کار گیری تدابیر مربوط به پرونده نسبت بآن اقدام کند.
حال در مورد سفته وکیل تهران یا در نواحی مختلف شهر ها از دوصورت اقدام کنند درصورتی که دارنده بر وظایف وشرح عملکرد خود انجام نداده باشد میتواند بر علیه صادر کننده پشت نویس ضامن از طریق  اجرای ثبت رسمی واقع در اداره ثبت اقدام کند روش دوم از طریق مراجع مربوط دادگستری  دارنده سفته  با تقدیم دادخواست حقوقی علیه یک یا چند مسئولی که در ارتباط هستن میتوانند طی مواد قانونی با تنظیم دادخواست که نیاز مند  بهترین وکیل تهران وشهر های مختلف عودت وجه خود و بازداشت شخص محکوم را انجام دهند

 وکیل در خصوص پرونده های مواد مخدر

در مورد پرونده های مواد مخدر یا شرب خممر پرونده های بسیار حساس وخطرناکی میباشد به همین دلیل تبحر خاصی دارد پس در خصوص اینگونه پرونده ها بهترین وکیل تهران و نسبت به این گونه پرونده ها اقدام نمیکنند  که در خصوص شرب خمر خطر کمتری تا پرونده های مواد مخدر برای وکیل ها به کار میرود.

 درجه‌بندی وکلا 

وکلای دادگستری به وکیل پایه یک دادگستری و وکیل پایه دو تقسیم می‌شوند ، کارآموزان وکالت نیز می‌توانند با توجه به مقررات کارآموزی و تحت نظارت وکیل سرپرست در برخی پرونده‌ها اعلام وکالت نمایند .

 وکیل در تهران

منظور از وکیل تهران و یا وکیل در تهران وکیلی است که محل فعالیت و دفتر وکالت او بر اساس پروانه وکالت تهران بوده و در تهران مشغول به وکالت و مشاور حقوقی می‌باشد و تمرکز او در تهران می‌باشد اگرچه می‌تواند در سایر شهرها نیز انجام وکالت نموده و مشاوره حقوقی ارائه نماید .

وکیل پایه یک دادگستری در تهران

وکیل پایه یک دادگستری دومین ویژگی است که افراد در جستجوهای خود برای پیدا کردن وکیل، بدنبال رسیدن به آن هستند. وکیل پایه یک دادگستری اگرچه به نوبه خود، یک امتیاز و یک عنوان برای داشتن صلاحیت وکیل قلمداد می شود، اما به تنهایی نمی تواند کافی باشد. هوش  و ذکاوت و تجربه وکیل به مراتب عناصر مهمتری هستند.

این عناصر، کارآمدی وکیل پایه یک دادگستری را بیشتر نشان می دهند. بنابراین وکیل پایه یک دادگستری در تهران زمانی می تواند به عنوان وکیل تهران و یک وکیل خوب ، قدرت خود را به نمایش بگذارد که همه اینها را بتواند در حد انتظار موکلین خود برآورده سازد.

وکیل پایه یک دادگستری به وکیلی اطلاق می شود که دوره کارآموزی خود را با موفقیت به پایان رسانیده است. وی از این پس می تواند در مؤسسات حقوقی به عنوان یک وکیل خوب چه به عنوان وکیل کیفری یا وکیل حقوقی انجام وظیفه نماید.

وکالت نامه

وکالت نامه – با شروع کار وکیل تهران یا هر شهر دیگری در کشور، جه به صورت منفرد و چه در قالب تیم حقوقی، اولین سندی که وکیل را با پرونده افراد پیوند می زند، وکالت نامه است. وکالت نامه سند یا برگه ای است که وکیل از موکل خود برای قانونی بودن وکالت وی در پرونده اخذ می نماید. بعد از امضای وکالت نامه از طرف موکل و وکیل ، وی می تواند به عنوان وکیل رسمی موکل خود در قامت وکیل پایه یک دادگستری در پرونده های مختلف کار خود را به صورت قانونی و در عین حال حرفه ای دنبال نماید.

وکالت نامه سندی است که در هر پرونده به آن نیاز داریم. در مراجع قضایی و ادارات مختلف برای انجام امور ابتدا از وکیل طلب وکالت نامه می نمایند. در حال حاضر وکالت نامه به صورت سیستمی انجام می پذیرد و دردسرهای اعطای وکالت به کمترین حد خود رسیده است.

وکیل خوب

وکیل خوب – معمولاً اولین کلمه ای که به هنگام مواجه شدن با مشکلات حقوقی در ذهن افراد خطور می کند کلمه یا اصطلاح وکیل خوب است. وکیل خوب از این جهت در اینگونه موارد به ذهن خطور می کند که همه ما دوست داریم وقتی دچار گرفتاری و یا مشکلی می شویم فقط یکبار تلاش کنیم. نه اینکه بطور مرتب برای رفع مشکل خود افراد مختلفی را تحربه نماییم.

در مورد وکیل خوب هم این موضوع مصداق دارد. ما این موضوع را از حضور موکلین خود در دفترمان به دفعات شاهد بوده ایم. افرادی را دیده ایم که چند بار با وسواس بیش از حد وکیل انتخاب کرده اند . وکیل حقوقی یا وکیل کیفری تفاوتی نمی کند. زیرا آنها نتوانسته اند به مقصود خود برسند.

انتخاب بهترین وکیل تهران

انتخاب وکیل یکی از مهم ترین اقداماتی است که برای رفع مشکلات حقوقی خود اتخاذ کنید. انتخاب بهترین وکیل تهران اگر چه امری زمان بر است اما در نهایت به نتایج مثبت در پرونده حقوقی شما ختم خواهد شد. یک وکیل خوب ویژگی های خاصی دارد که می توانید با استفاده از مقاله پیش رو از آن ها آگاه شده و سپس نسبت به انتخاب وکیل اقدام کنید.

۱تخصص و تجربه

اگر چه وکلا می توانند در تمام امور حقوقی قبول وکالت کنند اما با توجه به گستردگی هر یک از حوزه های حقوقی این امر کاملاً تخصصی شده است. در انتخاب وکیل و مشاور حقوقی در آغاز به موضوع پرونده خود، دقت کنید و بهترین وکیل تهران را با توجه به موضوع حقوقی خود پیدا کنید.

۲ امانت داری و رازداری

دومین اولویت برای انتخاب وکیل خوب، امانت داری و راز داری وکیل است. برای آنکه وکیل بتواند به بهترین شکل از شما دفاع کند و راهنمایی های لازم را به موکل ارائه نماید ملزم هستید تا تمام  اطلاعات و اسناد مرتبط با موضوع را به وی ارائه دهید. از این رو امانت داری و راز داری وکیل نسبت به اسناد و اطلاعات موکل امری ضروری و غیر قابل اجتناب است.

۳اعتقاد به اصل پیشگیری:

وکیل شما باید نسبت به اصل پیشگیری آگاهی داشته باشد، البته مهم است که موکل نیز در این خصوص دقت کافی داشته باشد. بهتر است پیش از انجام معاملاتی که ممکن است خسارات سنگینی را در بر داشته باشد، با وکیل خود مشورت کنید.

۴– عدم تضمین و تعهد

دقت داشته باشید که وکیل، قانوناً نمی‌تواند متعهد به نتیجه باشد و یا این امکان وجود ندارد که تضمینی صد در صدی به شما دهد. بهترین وکیل تهران، وکیلی است که هیچ تضمینی در رابطه با موفقیت در پرونده ندهد اما نهایت تلاش خود را در رسیدن به نتیجه به کار گیرد.

۵طرح دعوی 

بهترین وکیل تهران بایست در کار خود چنان متخصص باشد که با طرح دعوی اشتباه یا با انتخاب مسیر نادرست، باعث تحمیل هزینه های سنگین زمانی و مالی به موکل نشود. این امر می تواند تاثیر به سزایی در جریان رسیدگی به پرونده داشته باشد.

۶- به موارد زیر در خصوص تخصص وکیل دقت کنید:

الف- صحت مدرک تحصیلی وکیل مربوطه

ب- سوابق و رزومه کاری وی

ج- مقالات و مطالبی که توسط وکیل در رسانه ها منتشر شده است.

د- توجه به پرونده های سابق وکیل

ه- بررسی میزان رضایت موکلان پیشین

۷بیان و گویش

اگرچه ممکن است این موضوع تا حدی ساده به نظر بیاید اما اهمیت ویژه ای دارد. بهترین وکیل تهران باید توانایی سخن گفتن با آرامش و گیرا داشته باشد و تا حد امکان تاثیر گذار و روان صحبت کند.

۸قلم شیوا و قابل فهم

نمی توان وکیلی که قادر به نوشتن به صورتی مناسب و تاثیر گذار نیست را وکیل موفقی دانست. یک وکیل خوب باید به راحتی قادر باشد در باب موضوعات مختلف به خوبی استدلال ها را مرقوم کند تا برای مراجع قضایی قابل فهم و موثر باشد.

۹نظم

وکیلی را می توان بهترین وکیل تهران نامید که نظم را در تمام کارهای خود ایجاد کرده باشد.

۱۰خوشنامی

وکیلی که انتخاب می کنید تا حد ممکن خوشنام باشد.

۱۱_ عدم داشتن ادعای واهی:

از موکلانی که ادعا می کنند دارای نفوذ در مراجع قضایی هستند دوری کنید. همکاری با چنین وکلایی ممکن است شرایط شما را بدتر و دچار مشکل کند. پس سعی کنید در جستجوی موکلانی باشید که بیش از همه بر تخصص و تجربه خود تکیه می کنند و تمام تلاش خود را برای رسیدگی به پرونده شما به کار می گیرند

۱۲توانایی حل مشکلات موکلین 

بهترین وکیل تهران باید نگاهی تیزبین و کاوشگر داشته باشد تا بتواند به سرعت تمام راه های حل مشکل موکل را پیش روی وی قرار دهد. از طرفی نیز باید تجربه کافی داشته باشد تا بتواند از بین راه حل های موجود بهترین راه را انتخاب کند.

۱۳ارتباط موثر با موکلین

یکی از مهم ترین مسائل در رابطه با انتخاب وکیل آن است که وکیل مهارت بالایی در درک افراد و نیازهایشان داشته باشد. این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که معمولا افرادی که به بهترین وکیل تهران مراجعه می کنند، در شرایط روحی مناسبی نیستند. از این رو بسیار اهمیت دارد که وکیل بتواند به خوبی با افراد ارتباط برقرار کند و آن ها را به درستی آگاه سازد.

۱۴تجزیه و تحلیل درست اطلاعات پرونده

در صورتی که وکیل به خوبی نتواند اطلاعات موجود در پرونده را به خوبی تجزیه و تحلیل کند دچار مشکل خواهد شد. برخی از پرونده های حقوقی آن چنان پیچیده اند که وکیل ملزم است تا با تجزیه و تحلیل مناسب نسبت به حل مشکلات و ارائه راه حل های مناسب اقدام کند.

در صورتی که وکیل توانایی تجزیه و تحلیل نداشته باشد ممکن است نتواند با توجه به پرونده حقوقی راه حل های مناسبی را ارائه دهد.

۱۵توانایی متقاعد کردن موکلین

بهترین وکیل تهران باید این توانایی را داشته باشد تا بتواند موکل را نسبت به توصیه های خود متقاعد کند و وی را ملزم کند تا توصیه های وی را پیگیری کند. علاوه بر این باید وکلا نسبت به شهادت و اظهارات افراد و واکنش ها نسبت به آن اطلاعات کافی داشته باشند.

همچنین باید بتواند واکنش قضات را پیش بینی کرده و عملکرد درستی در این شرایط داشته باشند.

وکیل خوب کجاست؟

اگر شما هم جزء همین دسته افراد هستید و حالا دوست دارید کمی بهتر با یک وکیل خوب آشنا شوید کمی صبر و متانت داشته باشید. برای پیدا کردن وکیل خوب چند راه وجود دارد. شما باید همه این راهها را در کنار یکدیگر قرار دهید و سپس به تصمیم درست برسید. به عنوان مثال فرض نمایید دوست شما توانسته در یک پرونده وکیلی را پیدا کند و آن وکیل کار او را درست و حسابی پیش برده است. حالا او سفارش همان وکیل را به عنوان وکیل خوب به شما می دهد تا پرونده خود را به او احاله نمایید.

یا اینکه شما از طریق جستجو در اینترنت با تبلیغات فراوانی از طرف وکیل تهران مواجه شده اید. حالا تصمیم دارید با او برای پیگیری پرونده خود به توافق برسید. یا اینکه در خیابان انواع تراکت های تبلیغاتی وکیل تهران را مشاهده کرده اید. بعد با خود فکر می کنید وکیل خوب برای حل مشکلات خود را پیدا کرده اید.

یا اینکه با تبلیغ پیامکی روبرو شده اید که از طرف یک مؤسسه یا دفتر وکالت برای شما آمده است. یا اینکه در خیابان با تابلو یک وکیل مواجه شده اید و حالا قصد دارید آن وکیل را بیازمایید.

همه اینها راههایی هستند که ممکن است شما را به وکیل خوب برساند. اما در عین حال هیچکدام نمی توانند بطور قطع به شما تضمین بدهند مشکل شما را حل نمایند. زیرا در هر کدام از روشهای مورد نظر احتمال خوب یا مناسب نبودن وجود دارد.

وکیل حقوقی

وکیل حقوقی – بخش عمده ای از دعاوی از طریق تنظیم دادخواست انجام می شود. در حقیقت دادخواست برگه چاپی است که برای پیگیری دعوا از طریق کسی گه قصد تظلم خواهی از مرجع قضایی دارد تکمیل و به مرجع مربوطه تسلیم می شود. در دعاوی حقوقی که با تنظیم دادخواست آغاز می شود معمولاً افراد بدنبال وکیل حقوقی هستند. وکیل حقوقی وکیل پایه یک دادگستری است که به عنوان یک وکیل حقوقی خوب در تهران یا هر شهر دیگری در پرونده های حقوقی فعالیت می کند.

به عنوان مثال در دعاوی مربوط به ملک که وکیل ملک آن را دنبال می نماید بیشتر دعاوی به صورت حقوقی قابل طرح در مراجع قضایی هستند. این دعاوی از طریق تکمیل و ارائه دادخواست آغاز می شوند. وکیل حقوقی در این دعواها می تواند یک وکیل پایه یک دادگستری باشد که بیشتر تجربه خود را وقف رسیدگی به دعاوی حقوقی نموده است.

وکیل کیفری

وکیل کیفری – وقتی صحبت از وکیل کیفری می شود منظور آن دسته از دعاوی است که برای متهم آن در صورت اثبات مجرمیت، مجازات در نظر گرفته شده است. در دعوای کیفری با رضایت شاکی، پرونده خاتمه نمی یابد. معمواً با توجه به نوع جرم ، مجازات هایی در انتظار وی خواهد بود. وکیل کیفری در پرونده های کیفری رسالت سنگین تری بر عهده دارد. زیرا جرایم کیفری از عقوبت بیشتری برخوردار است.

بنابراین وکیل کیفری باید حداکثر تلاش خود را به عمل آورد تا بر مبنای قانون اتهام را از موکل خود دور سازد. همچنین او را از دام پرونده ای که در آن در نقش شاکی و یا متهم دارد، با موفقیت بیرون آورد. وکیل کیفری با قانون مجازات اسلامی باید به خوبی آشنا باشد. زیرا بسیاری از جرایم کیفری از طریق مراجعه و استناد به این قانون مورد رسیدگی قرار می گیرند. تسلط وکیل کیفری در این خصوص می تواند بسیار راهگشا باشد. وکیل تهران می تواند نماینده خوبی به عنوان وکیل کیفری یا وکیل حقوقی باشد.

وکیل کیفری و تنظیم شکواییه

موکل در پیگیری پرونده خود چه در مقام شاکی و چه متشاکی، می تواند رأساً اقدام نماید. وی با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی باید فرمی را  به عنوان شکواییه تکمیل نماید. در آن مشخصات خود و متشاکی و شرح مختصری از دعوا را بنویسد. شکواییه نیز فرمی چاپی است که در دفاتر خدمات قضایی وجود دارد. شاکی باید در اولین اقدام فرم شکواییه را تکمیل کند. از این طریق دعوای کیفری خود را علیه فرد یا افراد خاص آغاز نماید.

وکیل متخصص

وکیل متخصص – وقتی صحبت از وکیل متخصص می شود به طور قطع با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل خوب و یک وکیل حقوقی و یا یک وکیل کیفری مواجه هستیم. وکیل تهران و یا شهرستان از این منظر تفاوتی ندارد. فقط تعداد پرونده هایی که وکیل مورد رسیدگی قرار داده است از او یک وکیل متخصص می سازد. وکیلی که در یک موضوع خاص توانسته برای خود تجربیات ارزنده ای کسب نماید.

خوب است بدانید در گروه ما چند نوع وکیل متخصص در زمینه های مختلف وجود دارند. وکیل متخصص در دعاوی ملک ، وکیل متخصص در دعاوی دیوان ، وکیل متخصص در دعاوی خانواده ، وکیل متخصص در دعاوی مالیاتی و شهرداری و ثبتی و ….

همه اینها حاصل چتد سال فعالیت مستمر تعدادی از وکلا به عنوان وکیل تهران بوده است. که از او یک وکیل خوب در تهران ساخته است. وکیلی که همه تلاش دارند از طریق او پرونده های خود را پیش ببرند.

وکیل رسمی

وکیل رسمی – مراد از وکیل رسمی همان وکیل پایه یک دادگستری است که پروانه وکالت دارد. وکیلی که صاحب نظر و سبک خاص خود است. وکیل رسمی معمولاً در کسوت یک تیم حرفه ای کار می کند. وکیل رسمی به عنوان وکیل تهران با حضور دائمی خود در یک مؤسسه حقوقی می تواند در تعامل با دیگر اعضای تیم با انتقال تجربیات خود، به بالندگی مجموعه کمک نماید.  خود نیز درسهای فراوان از مجموعه ای که در آن فعالیت می نماید خواهد آموخت.

گروه حقوقی تخصصی عدالت گستر فتح

 ما یک تیم و یا یک مجموعه حقوقی هستیم . ما مفتخریم که با تعدادی از وکلای صاحب اندیشه و خرد و صاحب سبک همکاری می نماییم. اگر شما بدنبال وکیل پایه یک دادگستری هستید ما در کنار شماییم. چنانچه بدنبال وکیل خوب و وکیل تهران و یا وکیل کیفری و وکیل حقوقی می باشید، در همه حال می توانید از تجربه وکلای ما بهره مند شوید.

وکیل ملکی ،  بهترین وکیل متخصص دعاوی ملکی  ، وکیل ملکی خوب در تهران  یا وکیل تخصصی ملک اینها مقالاتی هستند که در وصف ویژگی وکیل ملکی در تیم ما به رشته تحریر درآمده است. شما می توانید آنها را نیز مطالعه نمایید.

وکیل خانواده ، وکیل مالیاتی و انواع موضوعات حقوقی یا کیفری از طریق تیم وکلای ما قابل پیکیری خواهند بود. برای شروع با شماره ۰۹۱۲۶۵۹۵۶۹۹ تماس بگیرید.

بدون ديگاه

ارسال نظر

' );( document.contains ) || document.write( '