a

Facebook

Twitter

ترجمه و بازبینی توسط حسین محبی .
همه حقوق محفوظ است.

9:00 - 18:00

ساعات کار ما شنبه - چهارشنبه

09126595699

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

جستجو
منو
 

چجوری حکم طلاق توافقی صادر میشود؟

چجوری حکم طلاق توافقی صادر میشود؟

طلاق اشکال مختلفی دارد که برخی از آنها وقت و هزینه زیادی را در کشمش دادگاه ها و شورای حل اختلاف و داوری تلف می کنند. اما طلاق توافقی می تواند بسیاری از این مشکلات را کاهش دهد.

قانونگذار به عنوان آخرین چاره از نظر قانونگذار در نظر گرفته شده است ، و هنگامی که مردم در یک بن بست با هم زندگی می کنند ، آخرین راه ممکن است طلاق باشد ، اما انتخاب وکیل طلاق توافقی و مشاوره با وی برای رسیدن به توافق قانونی اصول بسیاری از فشارها و نگرانی های روند طلاق را کاهش می دهد.

روند حقوقی حکم طلاق توافقی

به دلیل پیچیدگی شرایط زندگی و گسترش روابط اجتماعی و افزایش مشکلات و ناسازگاری بین زوجین ، میزان طلاق در جامعه ایران افزایش یافته است. بسیاری از زوجین طلاق ، طلاق را راهی آسان و کم هزینه برای انجام این کار می دانند ، زیرا مراحل قانونی طلاق طبق قانون مدنی می تواند زمان بر باشد و مشکلات روحی و روانی زیادی را برای زوجین ، به ویژه فرزندانشان ایجاد کند. آنها این جدایی را انتخاب می کنند.

بررسی حکم طلاق توافقی

این قانون انواع مختلف طلاق را پیش بینی کرده است. اما دریافت فرمان طلاق توافقی شرایط خاص خود را دارد. به طور کلی ، طبق ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی ، مرد قدرت طلاق دارد و اگر زوجین تمایل به ادامه زندگی مشترک نداشته باشند ، می توانند تقاضای طلاق کنند. اما قانونگذار طلاق مرد را منوط به مراجعه به دادگاه و دریافت گواهی عدم سازش می کند.

اصولاً هیچ دفتر طلاق بدون حکم دادگاه نمی تواند حکم طلاق را صادر کند.

قانونگذار همچنین حقوق زنان را در طلاق در نظر گرفته و طلاق یکی از طلاق هایی است که در صورت عدم رضایت زوجه از زندگی از عهده طلاق برمی آید. در طلاق ، طلاق با دادن اموالی که می تواند بخشی از مهریه یا تمام آن باشد ، مرد را راضی می کند. در دادرسی دادگاه ، طلاق به عنوان طلاق توافقی شناخته می شود.

اما روشهای دیگری نیز برای طلاق توافقی وجود دارد که وکیل پایه یک دادگستری با تخصص در امور خانواده از آنها استفاده کرده و با ارائه دادخواست یک جانبه از طرف همسر و تهیه توافق نامه توافقی توافقی از دادگاه رسیدگی کننده به این درخواست. حکم طلاق توافقی خواهد داشت.

وکیل طلاق توافقی

تنظیم توافق نامه طلاق توافقی

وقتی یک زن و شوهر به هر دلیلی توافق کردند که طلاق بگیرند ، باید در مورد مسائل مختلف تصمیم بگیرند و توافق ضمنی تهیه کنند. مشاوره حقوقی این است که قبل از بحث در مورد مسائل مالی ، از افرادی که احتمالاً از طلاق یا روند رأی گیری پشیمان شده اند و یا ادعا می کنند یک حق جدید دارند ، مشاوره حرفه ای از متخصصان حقوقی کسب کنند ، مردم از مسائل حقوقی بی اطلاع هستند می تواند آنها را به دردسر بیندازد.

در متن توافق نامه ، دادگاه به نفقه ، مهریه ، مهریه ، قصاص ، حضانت فرزندان توجه کرده و روشن شدن تکلیف این موضوعات را در اولویت قرار می دهد ، گرچه افراد می توانند در مورد سایر موضوعات و تعیین تکلیف اموال و دارایی ها در زندگی توافق کنند. . مشترکانی را که به دست آورده اند شناسایی کنید.

دریافت حکم طلاق توافقی چه مدت به طول می انجامد؟

دریافت دستور طلاق توافقی و مدت زمانی که برای صدور حکم لازم است به عوامل مختلفی بستگی دارد. بستگی به این دارد که مردم در کدام شهرهای کشور زندگی می کنند ، همسر در کجا زندگی می کند و به کدام دفاتر ازدواج و طلاق مراجعه کنند.

اولین قدم برای طلاق توافقی ثبت درخواست در سیستم تصمیم گیری است. سپس یک مرکز غربالگری برای ارائه جلسات مشاوره تعیین خواهد شد. زوجین ملزم به شرکت در جلسات مشاوره هستند که یک تا پنج جلسه است. حداقل زمان اختصاص یافته برای این جلسات ۴۵ روز است.

در برخی از کلانشهرها ، مسیری که یک وکیل متخصص برای طلاق توافقی طی می کند ، می تواند روند این نوع طلاق را که حدود ۳ تا ۴ ماه است ، کاهش دهد و با سرعت بیشتری حکم طلاق توافقی را دریافت کند. اگر افراد برای طلاق توافقی از وكیل طلاق توافقی كمك بگیرند ، دیگر نیازی به حضور در اولین جلسه دادگاه طلاق توافقی یا حتی سایر جلسات نخواهد بود و وكیل طلاق کلیه امور مربوط را پیگیری خواهد كرد.

نکات مهم درباره دریافت حکم طلاق توافقی 

نکات حقوقی وجود دارد که بی توجهی به آنها می تواند چالش های مختلفی را برای افراد ایجاد کند ، بنابراین کمک گرفتن از مشاوره حقوقی بسیار مفید خواهد بود.

پس از صدور حکم توافق توافقی ، مدت اجرای حکم طلاق ۳ ماه است. اگر این مدت منقضی شود و مردم برای صدور حکم طلاق به دفتر مراجعه نکنند ، این حکم باطل می شود و افراد باید آن را پردازش کنند. دوباره از آن عبور کنید. اگر شوهر از طلاق پشیمان شود ، طبق مواد ۳۵ و ۳۶ حمایت از خانواده همسر ، وی نمی تواند به تنهایی درخواست طلاق کند. از طرف دیگر اگر طلاق توافقی بر اساس طلاق باشد ، زن می تواند ظرف سه ماه به ما مراجعه کند و از وقوع طلاق جلوگیری کند.

در مواردی که همسر مصری با طلاق موافقت می کند ، برای اینکه شوهر اقدام به خرابکاری نکند ، باید حق وکالت در طلاق را از طریق ازدواج یا صدور حکم طلاق توسط دادگاه ، بدست آورد. در صورت داشتن چنین حقی و با پرداخت حق طلاق به وکیل ، می تواند در اسرع وقت حکم طلاق را دریافت کرده و حکم طلاق را صادر کند.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه شود ، توافق نامه های محکم و اساسی در مورد مهریه است. اطلاعات زیادی در مورد مهریه و انواع آن وجود دارد که افراد می توانند با بررسی آن آگاهی خود را افزایش دهند. اما در توافق نامه های مربوط به مهریه اگر زوجه تمام یا بخشی از مهریه را بخشیده باشد باید پس از طلاق از حق مراجعه به مهریه چشم پوشی کند. در صورت حل نشدن قانونی این موارد ، زوجه می تواند مهریه خود را پس از صدور طلاق اجرا کند و مشکلات حقوقی بسیاری را ایجاد کند.

همانطور که مشاهده می شود ، نکات زیادی در مورد طلاق توافقی وجود دارد که اگر افراد از وکیل خانواده کمک بگیرند ، می توانند با خیالی آسوده روند طلاق را طی کنند و حقوق خود را ادعا کنند.

جهت اخذ مشاوره و ارتباط با وکلای پایه یک و وکلای تخصصی و باتجربه در خصوص دعاوی خانواده و طلاق با شماره زیر تماس فرمایید :

۰۹۱۲-۶۵۹۵۶۹۹

چجوری حکم طلاق توافقی صادر میشود؟ ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ vote

بدون ديگاه

ارسال نظر

تماس با وکیل