a

Facebook

Twitter

ترجمه و بازبینی توسط حسین محبی .
همه حقوق محفوظ است.

9:00 - 18:00

ساعات کار ما شنبه - چهارشنبه

09126595699

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

جستجو
منو
 

چگونه می توانم طلاق توافقی بگیرم؟

وکیل پایه یک دادگستری | وکیل دادگستری > دانستنی های حقوقی  > چگونه می توانم طلاق توافقی بگیرم؟

چگونه می توانم طلاق توافقی بگیرم؟

مجله دلتا به دعاوی طلاق دوستانه طبق قانون مدنی رسیدگی می کند. در این حالت ، روند طلاق برای ایرانیان خارج از کشور می تواند زوجی باشد که در خارج از کشور زندگی می کند و زنی که در ایران یا یک کشور خارجی است و با درخواست طلاق شوهر موافق نیست. این حکم حتی برای کودک یا نوجوان حتی پس از مرگ تنها سرپرست یا سرپرستان تا تعیین سرپرست جدید معتبر است. نکته مهم در مورد مهریه در طلاق توافقی این است که در صورت بخشش یا پرداخت مهریه ، باید آن را در یکی از دفاتر اسناد رسمی ثبت کنید تا دیگر نگران این مسائل نباشید. زن باید در زمان زندگی در خانه مرد نفقه پرداخت کند و بهتر است از کارت بانکی مرد به کارت بانکی زن پرداخت شود تا بتواند آن را اثبات کند. در این مرحله ، هر دو طرف باید حق تجدیدنظر و تجدیدنظر را كنار بگذارند تا رای دادگاه قطعی باشد. در واقع ، هر دو طرف باید در مواردی که می خواهند در دادگاه یا دادگاه وارد کنند ، تمام توافق نامه های خود را درباره این موارد اعلام کنند.

  • آیا مشاوره طلاق توافقی ضروری است؟
  • ج- قوانین مربوط به رویه
  • ترک انفاق و ناتوانی در اجبار زوجین به پرداخت نفقه
  • اطاعت چیست – اطاعت به چه معناست
  • زنی که ثابت کند شوهرش ۶ ماه نفقه پرداخت نکرده است
  • پشتیبانی ۲۴ ساعته پس از پاسخگویی از مشاوران ما

طلاق توافقی به معنای جدایی زن و شوهر بر اساس توافق مشترک است. طلاق به معنای ترک ، جدایی و خاتمه ازدواج است که مراحل خاصی را می طلبد. طلاق توافقی نوعی طلاق است که در آن هر دو همسر با طلاق توافق می کنند و پس از توافق در مورد زندگی مشترک تصمیم به جدایی می گیرند. اول از همه شما نماینده هستید. شغل دیگری داشته باشید. اگر این یک کار رسمی باشد ، گناه و خلاف قانون است. اگر این یک کار منظم است ، نباید کار شما را تحت الشعاع قرار دهد. من دیروز اعلام کردم و امروز ساعت ۴ اعلام خواهیم کرد ، زیرا امروز چهارمین جلسه هیئت مدیره شعب است. اگر مشاوران این مراکز موفق شوند زوجین را از طلاق منصرف کنند ، صورتجلسه را تشکیل می دهند و برای رسیدگی به پرونده به دادگاه ارجاع می دهند. اما پس از ارائه گزارش مراکز مشاوره به دادگاه ، زوجین می توانند بدون حضور در دادگاه و دریافت حکم طلاق یا همان گواهی عدم امکان سازش ، با انتخاب وکیل به پرونده خود ادامه دهند.

دادگاه به زوجین اطلاع می دهد که در مقطعی داور را از میان آشنایان و بستگان خود تعیین می کنند و اگر آنها نخواهند یا نمی توانند داوری تعیین کنند ، دادگاه با توجه به شرایط قانونی داوری را تعیین می کند. روش دیگر برای دستیابی به طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور این است که زوجین وکیل طلاق را به وکیل یا یکی از نزدیکانشان در ایران بفرستند تا مراحل طلاق توافقی توسط وکیل انجام شود. در این حالت ، زن می تواند دو قدم بردارد ، یکی اینکه از یک وکیل در ایران بخواهد به دلیل دشواری طلاق طبق دوازده قانون ، شرایط عقد طلاق را ثبت کند و آن را دنبال کند. در واقع باید بدانید که در قوانین ایران ، مرد حق طلاق دارد و به همین دلیل به راحتی می تواند زن را طلاق دهد. همچنین در مورد مهریه و نحوه اجرا و دریافت مهریه ، در برخی موارد شوهر غالباً به زن حق طلاق می دهد و زن می تواند به راحتی با گرفتن وکیل از شوهر درخواست طلاق کند ، مطابق قانون در دسامبر طلاق توافقی ۱۳۹۶ تصویب شده است و افرادی که عموماً از توافق با طلاق رضایت دارند.

طباطبایی نژاد – اگر چنین شخصی را پیدا کنیم ، مطمئن باشید که این مجلس که اکثر آنها پیرو اسلام و خط امام است ، بلافاصله به چنین نخست وزیر رأی می دهد. همانطور که گفته شد ، اولین پاسخ به این سوال که برای طلاق توافقی چه باید کرد ، تعیین و تعیین مهریه توسط زوجین است. بعد از خطر اول ، نود و هفت متقاضی طلاق دیگر نمی توانند مستقیماً به دفاتر دادگاه طلاق مراجعه کنند ، اما ابتدا باید در این سایت که متعلق به سازمان مددکاری اجتماعی است ، مشاوره و ثبت نام کنند و جلسات مشاوره را دنبال کنند و سپس در پایان جلسات دادرسی و دریافت گواهی خاتمه طلاق ، آنها می توانند با ارائه این گواهی و سایر مدارک به دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی درخواست طلاق توافقی کنند. با این حال ، از تاریخ ۹٫۰۹٫۹۷ ، مطابق بخشنامه قضایی № ۹/۱۳۱۰۴/۵۵ مورخ ۵/۹/۹۷ ، دفاتر خدمات قضایی موظف به درخواست طلاق شدند تنها زمانی که طرفین گواهی ویژه ای از مرکز طرح ریزی پیوست کرده باشند یا مراکز مشاوره خانواده. اگر زن درگیر نباشد (باکره باشد) و گواهی بکر بودن خود را به دادخواست ضمیمه کند ، در صورت اثبات این امر ، به درخواست طرفین ، نام هر دو از کارت شناسایی پاک می شود.

با توجه به مبانی قانونی این نوع طلاق ، باید روشن شود که از آنجا که در طلاق توافقی ممکن است خواهان زن یا شوهر باشد ، باید بین این دو مورد تمایز قائل شد: ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی ، که می گوید که “یک مرد هر وقت بخواهد می تواند همسرش را طلاق دهد.” برای تماس با وکلای قاف ، کافیست شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید تا کارشناسان این مرکز در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. وکلائی که در این زمینه تخصص دارند ، توصیه های لازم را در زمینه انجام روند طلاق بر اساس این ایده ها به شما می دهند. آنها به توافق می رسند و سپس برای طلاق به دادگاه خانواده مراجعه می کنند. در این سایت ، هر آنچه در مورد طلاق با رضایت متقابل باید بدانید ، توسط وکیل خانواده موسسه حقوقی پارسای در چهار قسمت به تفصیل شرح داده شده است. توصیه می شود برای مطالعه به این لینک مراجعه کنید.

قرارداد حضانت کودک در صورت طلاق نیز به عهده زوجین است و هر توافقی قابل اجرا است. در بسیاری از موارد می توانید به صورت غیر حضوری درخواست طلاق کنید. زن باید ثابت کند که کارهای خانه را با کمک مالی و رضایت انجام نداده است ، که می تواند برای این امر از شهود استفاده کند. قبل از دسامبر ۱۹۹۷ ، زوجین یا وکلای آنها برای تشکیل پرونده طلاق توافقی به دفاتر خدمات دادگاه الکترونیکی مراجعه کرده و درخواست طلاق توافقی خود را ثبت کردند ، اما از ابتدای دسامبر ۱۹۹۷ ، طبق بخشنامه جدید ، این خدمات مجاز بودند. توافق نامه ای برای درخواست طلاق بدون گواهی از یک مرکز مشاوره خانوادگی یا مشاوره خانوادگی ، معروف به “گواهی عدم طلاق”. شرایط جدید طلاق توافقی: همانطور که می دانید قبل از اینکه بتوانید به تنهایی یا با وکیل در دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی درخواست طلاق توافقی کنید و درخواست طلاق توافقی کنید. اقدامات لازم برای طلاق توافقی حضور در یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی و طرح درخواست طلاق توافقی است. در این صورت ، زن از طریق وكیل خود از طرف شوهر درخواست طلاق در دادگاه می كند و در صورت تنظیم صحیح وكالت ، می تواند سایر موارد حقوقی را از طرف شوهر در دادخواست طلاق مطرح كند.

داوری حقوقی

بدون ديگاه

ارسال نظر

' );( document.contains ) || document.write( '