a

Facebook

Twitter

ترجمه و بازبینی توسط حسین محبی .
همه حقوق محفوظ است.

9:00 - 18:00

ساعات کار ما شنبه - چهارشنبه

09126595699

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

جستجو
منو
 

قبول وکالت اخذ کد اقتصادی | انجام ۰ تا ۱۰۰ مراحل

وکیل پایه یک دادگستری | وکیل دادگستری > وکالت اخذ کد اقتصادی  > قبول وکالت اخذ کد اقتصادی | انجام ۰ تا ۱۰۰ مراحل

قبول وکالت اخذ کد اقتصادی | انجام ۰ تا ۱۰۰ مراحل

وکالت اخذ کد اقتصادی بیان می دارد : اخذ کد اقتصادی برای تضمین قانونی بودن فعالیت‌های اقتصادی و اخذ مالیات است . وکالت اخذ کد اقتصادی به دلیل این است که گاهی متقاضی شرایط اخذ کد اقتصادی را نداشته و وکیل در بازه مقرر قانونی ( دو ماه ) می‌تواند کلیه امور مربوط به اخذ کد اقتصادی در اداره دارایی را انجام دهد . این امر با ارائه متن وکالت‌نامه کاری جهت وکالت دریافت کد اقتصادی امکان‌پذیر است.

2 - قبول وکالت اخذ کد اقتصادی | انجام 0 تا 100 مراحل

نکته: مزیت‌های قانونی جاری، افراد و شرکت‌ها موظف به پرداخت مالیات تعیین‌شده هستند، در غیر این صورت از تسهیلات، معافیت‌ها و قوانینی هستند که برای آن‌ها در نظر گرفته‌شده، حذف خواهند شد و درعین‌حال مشمول جرائم مالیاتی خواهند شد. همه شرکت‌ها و مؤسسات تجاری و انتفاعی که در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده و شماره ثبت دارنده مشمولان مالیات بر درآمد هستند.

پس از ثبت شرکت و مؤسسه، شرکت‌ها می‌بایست نسبت به تعیین حوزه مالیاتی و اخذ کد اقتصادی اقدام کنند و همچنین مهروموم شوند و اقدام کنند و مشمول جرائم قانونی شوند.

اخذ کد اقتصادی

برای بیان آسان‌تر مفهوم کد اقتصادی می‌توان این‌گونه بیان  کرد که همان‌طوری که هر برد برای شناسایی دارای یک کد ملی منحصربه‌فرد هست افرادی که فعالیت‌های اقتصادی در روش‌های مختلف انجام می‌دهند نیز برای موردحمایت واقع‌شدن و همچنین نظارت بر عملکرد اقتصادی نیازمند یک شماره منحصربه‌فرد به نام کد اقتصادی هستند که در اصل شماره شناسایی این افراد در سازمان امور مالیاتی هست و پس از عبور از مراحل خاص خود به آن‌ها تعلق خواهد گرفت.

وکالت اخذ کد اقتصادی

وکالت اخذ کد اقتصادی : شرکت‌ها و مؤسسات پس از ثبت باید طی دو ماه در اداره دارایی نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند. پس‌ازاین نیز باید به دریافت کد اقتصادی بپردازد. منظور از کد اقتصادی یک شماره ۱۲ رقمی است که برای شرکت‌هایی است که به تولید و ارائه خدمات می‌پردازد. در نظر گرفته می‌شود.

از کد اقتصادی نیز در واحدهای مالیاتی جهت شناخت شرکت‌ها استفاده می‌کنند. به همین دلیل اقتصادی شرکت‌های تولیدی، خدمات و تجاری باید کد داشته باشند. همچنین بدانید که این کد مراحل قانونی باید پیچیده باشد.

مدارک اخذ کد اقتصادی

جهت دریافت کد اقتصادی ابتدا باید مدارک موردنیاز تهیه شود. در این رابطه باید بدانید که مدارک موردنیاز جهت دریافت کد اقتصادی برای شرکت‌های واقعی و حقوقی با متفاوت است. درحالی‌که ابتدا باید مدارکی را جهت درخواست دریافت کد اقتصادی تهیه کنید. سپس با ثبت درخواست باید نسبت به تهیه مدارک موردنیاز جهت دریافت کد بپردازید.

– کلیه مدارک ثبتی شرکت ازجمله اساسنامه، تقاضانامه و….

– کپی برابر اصل مدارک شناسایی اعضای شرکت.

– اجاره‌نامه رسمی و دارای کد ره‌گیری از آدرس شرکت

– گواهی امضا از صاحبان امضای شرکت.

– مهر شرکت

– قبض تلفن که مربوط به مشخصات اجاره‌نامه باشد.

– تکمیل دفترچهٔ مخصوص کد

مشاوره حقوقی اخذ کد اقتصادی

شرکت‌ها یا مؤسسات می‌بایست کد اقتصادی خرید و این امر اجباری هست. کد اقتصادی برای عملکرد شرکت (خرید، فروش یا خدمات) هست و هر شرکت یا موسسه پس از ثبت به مدت ۲ ماه مهلت تا کد اقتصادی را دارد که یک کد ۱۲ رقمی هست و باعث شناسایی شرکت در اداره مالیات می‌شود. برای اخذ کد اقتصادی می‌بایست در اداره مربوطه تشکیل پرونده مالیاتی داد.

واژه آجی در قانون امور مالیاتی برای شهروندانی که اخذ کد اقتصادی دارند به همراه می‌آورد را نفی کند. کلیه شرکت‌ها با دریافت این کد قادر به حضور در مزایده‌ها و مناقصات مختلف و تنظیم قراردادهای پرسود با مؤسسات و شرکت‌های دولتی خواهند بود.

بااین‌حال این مزایا درگرو انجام درست و اصولی روال اخذ کد اقتصادی است. اما این امر به دانش، و تجربه نیاز دارد. شخصی که برای این کار می‌کند، باید از همه یا شرایط موجود مشخص باشد.

درصد قابل‌توجهی از درخواستها احتمالاً از این موارد مهم بی‌اطلاع هستند. علاوه بر این‌ها، زمان نیز بسیار زیاد است. بدون شک دریافت شماره اقتصادی سایر امور اداری فقط زمان است. بیشتران اقتصادی مشغله‌های فعال دارند که زمان آزادی برای آن‌ها باقی بماند.

به همین دلیل وکالت کد اقتصادی به شما اطمینان می‌دهد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن امور مالی مهم حقوقی را بدون هیچ‌گونه خطای انجام می‌دهد. بنابراین ضروری است که از وکیل همان سپردن کار به کاردان استفاده شود که همیشه منفعت‌های فراوانی را در درازمدت به همراه می‌آورد.

زمان دریافت کد اقتصادی:

هر ثبت شرکت و یا موسسه‌ای که بخواهد فعالیت بعد از ثبت و از زمان تاریخ ثبت به مدت دو ماه زمان تا اداره دارایی مربوط به محدوده فعالیت خود مراجعه کند و پرونده‌ی تشکیل‌دهنده و برای گرفتن کد اقتصادی خود اقدام کند. .

مشاغلی که موظف به اخذ کد اقتصادی هستند به شرح زیر می‌باشند:

– کلیه افراد حقوقی که در حیطه تولید، مونتاژ، تولید و تولید و هم‌چنین تولید کالا و خدمات هستند.

– کلیه افراد حقیقی که در حیطه تولید می‌شوند، مونتاژ، تولید و تولید و همچنین توزیع کالا و خدمات فعالیت دارند.

در این قسمت این نکته قابل‌ذکر است که افراد حقیقی می‌توانند پروانه کسب داشته باشند و همچنین کلیه شرایط ملزوم برای دریافت کد اقتصادی را داشته باشند.

مراحل اخذ کد اقتصادی

اخذ این کد از امور اداری دیگر مراحل به خصوصی دارد. به‌طوری‌که مراحل دریافت کد اقتصادی موارد زیر را شامل می‌شود:

دفترچه مربوطه را باید در واحد اطلاعات و خدمات اداری تکمیل کنید.

فرم مربوطه را از واحد ثبت و شناسایی اداره دارایی دریافت و تکمیل کنید.

ارائه کپی اساسنامه و آگهی تأسیس شرکت؛

ارائه کپی مدارک شناسایی اعضای هیئت‌مدیره؛

ارائه کپی اظهارات شرکت و مجوز تأسیس یا پروانه بهره‌برداری؛

ارائه کپی سند مالکیت مکان قانونی شرکت؛

مالیات حق تمبر را به اداره دارایی پرداخت کنید.

قوانین مرتبط با کد اقتصادی

استفاده از حقوق شخصی و واقعی از کد اقتصادی دیگران برای هر عنوان غیرمجاز و خلاف قوانین بوده است و به نظر می‌رسد اطلاعات شخصی است که کد اقتصادی مورداستفاده قرار می‌گیرد. چندین جعل، تقلب، سوءاستفاده و تبانی در ارتباط با شماره اقتصادی خلاف قانون بوده و با متخلفین برابر مقررات قانونی برخورد خواهد شد.

دریافت وجه اضافه بر ارزش کالا جهت درج کد اقتصادی فروشنده و یا عدم درج کد اقتصادی خریدار خلاف وجود داشته و با متخلفین برابر مقررات برخورد خواهد شد.

عدم رعایت مفاد این دستور از جانب چشم ذی‌ربط، از قبیل عدم درج کد اقتصادی طرفین درفروش کالا و یا خدمات، خلاف مقررات بوده و با متخلفین برابر مقررات خواهد شد.

مجازات کد اقتصادی

در صورت عدم رعایت مفاد، این دستورالعمل از جانب چشمان ذی‌ربط، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان‌های وابسته از ارائه خدمات به این افراد خودداری می‌کند.

عدم صدور صورتحساب و یا عدم درج شماره اقتصادی و هم‌چنین عدم رعایت دستورالعمل‌های دارایی دیگر بر بی‌اعتباری دفاتر مربوط به حیث مالیات و جرائم مندرج در قانون تشریعت حکومتی، مشمول جرائمی به شرح زیر خواهد بود:

برای بار اول جریمه‌ای معادل دو برابر مبلغ پول است.

برای بار دوم محل کسب یا توقف فعالیت حسب مورد به مدت سه ماه. برای بار سوم حبس تعزیری از سه ماه به شش ماه برای چشم متخلف و در مورد حقوق حقوقی برای مدیر یا مدیران مسئول ذی‌ربط.

https://1da.ir/zfmqELCz

سوالات متداول

۱- کد اقتصادی چیست و مهلت دریافت آن چقدر است ؟

کد اقتصادی شناسه ای ۱۲ رقمی است که فعالان اقتصادی با دریافت آن می توانند به فعالیت قانونی پرداخته و از مزایای مرتبط با کد اقتصادی همچون دریافت کارت بازرگانی بهره مند شوند که مدت زمان دریافت این کد برای شرکت ها دو ماه است و در مقاله این موضوع کاملا توضیح داده شده است .

۲- وکالت اخذ کد اقتصادی چیست ؟

در صورتی که اشخاص نتوانند یا نخواهند به صورت شخصی اقدام به اخذ کد اقتصادی نمایند می توانند با ارائه وکالت کاری به دیگری کد اقتصادی خود را دریافت نمایند که برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد لزوم وکالت برای اخذ کد اقتصادی می توانید مقاله را مطالعه نمایید .

۳- برای ارائه وکالت اخذ کد اقتصادی چه اقدامی باید انجام داد ؟

ارائه وکالت برای دریافت کد اقتصادی نیازمند امضای یک وکالتنامه کاری میان شخص با یک وکیل است که مفاد آن مراجعه به نهادهای مربوطه همچون اداره دارایی و انجام کلیه مراحل اخذ کد اقتصادی بدون حضور موکل است.

موسسه حقوقی و داوری عدالت گستر فتح در زمینه اخذ کد اقتصادی در خدمت شما عزیزان است. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در ساعات اداری با شماره تلفن ۴۸۲۰۱۱۳-۰۲۱ و یا شماره همراه ۶۵۹۵۶۹۹-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

baner 4 - قبول وکالت اخذ کد اقتصادی | انجام 0 تا 100 مراحل

منابع :

دینا

تهران وکیل

سعیدشهبازی

وکالت آن لاین

وکیل تلفنی

دکوکده

لطفا امتیاز دهید

بدون ديگاه

ارسال نظر

تماس با وکیل