a

Facebook

Twitter

ترجمه و بازبینی توسط حسین محبی .
همه حقوق محفوظ است.

9:00 - 18:00

ساعات کار ما شنبه - چهارشنبه

09126595699

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

جستجو
منو
 

نداشتن وکیل امور قراردادها یعنی خسارت

وکیل پایه یک دادگستری | وکیل دادگستری > مشاوره حقوقی  > امور قراردادها  > نداشتن وکیل امور قراردادها یعنی خسارت

نداشتن وکیل امور قراردادها یعنی خسارت

با توجه به توسعه و گسترش رشته علوم و متعاقباً علم حقوق ، وجود نگاه تخصصی به موضوعات حقوقی در همه زمینه ها اعم از قراردادهای صنعتی ، تجاری ، مدنی و به ویژه قراردادهای خاص و مدرن مهم و ضروری است.

دعاوی قراردادها

وکیل قرارداد 

وکیل قرارداد اظهار می دارد که انواع مختلفی از قرارداد و توافق نامه وجود دارد. این درخواست طرفین قرارداد است که یکی از انواع قراردادها در زمان تنظیم قرارداد را شامل می شود. اما قراردادها معمولاً به دو دسته تقسیم می شوند:
۱- عقود معین: عقودى است كه قانونگذار نام و عنوان خاصى برای آنها قائل شده و شرایط و عواقب آن نیز در قانون تعریف شده است.
۲- عقود نامشخص: عقودي هستند كه شرايط خاص و تحميلي ندارند و توافق طرفين شرايط آن را تعيين مي كند.

ویژگی های وکیل قرارداد

تدوین قرارداد یکی از فعالیتهای حقوقی است که افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند علاوه بر داشتن توانایی های علمی بالا ، باید در این زمینه نیز تجربه موفقی داشته باشند ، زیرا تهیه قرارداد با هم یک موضوع حقوقی و تجربی است.

به عبارت دیگر ، یک وکیل قرارداد علاوه بر اینکه باید از قوانین و مقررات مختلف آگاهی داشته باشد ، باید تجربه بسیار موفقی نیز در این زمینه در تجربه خود به عنوان وکیل قرارداد داشته باشد.

بنابراین ، قبل از انعقاد هرگونه قرارداد ، اکیداً توصیه می شود برای جلوگیری از اثرات مضر و جبران ناپذیری که در آینده رخ می دهد ، با یک وکیل قرارداد متخصص و باتجربه در تهیه قراردادها و توافق نامه ها مشورت کنید.

وکیل قراردادها در تهران

با توجه به موارد فوق و حساسیت کلمات در تهیه قراردادها و تأثیرات آن ، شایسته است قبل از عقد قرارداد با یک وکیل قرارداد متخصص در این زمینه مشورت کنید. موسسه حقوقی و داوری عدالت گستر فتح در تهران ، با داشتن دپارتمان مجهز به وکلای اصلی دادگستری متخصص در قراردادهای مختلف داخلی و خارجی و بهره مندی از مزایای کار گروهی ، به شما قول می دهد که در تنظیم قراردادهای خود از بیشترین امتیازات ، امتیازات کوچک نادیده گرفته نشوید و یک قرارداد جامع به شما پیشنهاد می شود. برای مشاوره با وکیل قراردادها در تهران با ما تماس بگیرید.

وکیل قراردادهای پیمانکاری

یک وکیل قراردادهای پیمانکاری می گوید که حرفه پیمانکاری در ایران به عنوان یک پدیده مدرن و با آغاز انقلاب مشروطه آغاز شد. “قراردادی” که بین افراد خصوصی منعقد شده “قانونی” نامیده می شود که هر دو مورد مذاکره و توافق می کنند. “قانون” همچنین یک قرارداد جمعی است که همه در آن توافق و توافق دارند. “عهد” چیزی بین این دو است. از یک طرف ، این قرارداد است و از طرف دیگر ، این قانون است. تمام فعالیت های افراد ، به ویژه در حوزه اقتصادی ، در قالب “قرارداد” انجام می شود. “قرارداد” یکی از مهمترین ابزارهای اثبات حق هر یک از طرفین در دادگاه است.

قرارداد از یک سو توافق است ، زیرا طرفین قرارداد باید در مورد بندهای خاصی از این قرارداد توافق کنند. از طرف دیگر ، از آنجا که بخشی از قرارداد توسط سازمان برنامه و بودجه از پیش تعیین شده است ، این امر به یك واقعیت تبدیل می شود و طرفین نمی توانند با توافق این قسمت ها را منعقد كنند.

تنظیم قراردادها

اغراق نیست اگر صریحاً بگوییم مذاکره ، تنظیم و تنظیم قراردادها ، به ویژه قراردادهای جدید و مدرن ، کار هرکسی نیست. بعبارت دیگر وجود وکیل متبحر برای مشاوره حقوقی جهت تنظیم امور قراردادها ضرورت دارد. لازم به ذکر است که از کارشناسان برای مذاکره ، تدوین ، ترتیب و نوشتن متن قرارداد استفاده شده است.

مطمئناً وکلائی که در نوشتن قراردادها متخصص نیستند ، نمی توانند همه ظرایف قرارداد مدرن و قرارداد تخصصی و توجه را ببینند و نخواهند دید.

متخصصان فنی و صنعتی که فقط با قسمت های فنی و صنعتی قرارداد آشنا هستند نمی توانند پیمانکار محسوب شوند ، بنابراین نباید اجازه چنین قراردادهای پیچشی را داشته باشند ، اما متأسفانه در عمل در زمینه صنعت. در کشور ما اتفاقات زیادی می افتد.

بدیهی است که به سادگی بررسی ، نوشتن یا اجرای چندین قرارداد ، خواه به عنوان وکیل ، مهندس یا کارشناس صنعت ، نمی تواند یک متخصص قرارداد محسوب شود.

رعایت شرط های تنظیم قرارداد

برای نوشتن قرارداد حداقل باید چهار شرط همزمان وجود داشته باشد:

 • شخصی که قانون را می داند.
 • وکیلی که بر حقوق قرارداد تسلط دارد.
 • وکیلی متخصص در حقوق قراردادها که فن نوشتن را می داند.
 • یک وکیل ماهر که از موضوع و پرونده قرارداد آگاهی دارد.

توضیح اینکه علم با استفاده از آنها در عمل تکمیل می شود. اصولاً هر دانشجوی حقوق را نمی توان بدون داشتن سابقه عملی وکیل نامید و از وی مشاوره حقوقی گرفت.

و این مهم است که قانون زیر شاخه های زیادی دارد و باید با این زیرشاخه ها به طور تخصصی برخورد شود. وکیلی که در زمینه قراردادها کار نکرده باشد نباید در نوشتن قرارداد دخالت کند و مهمتر از همه ، کسی که هنر نوشتن را نمی داند و از این نعمت الهی محروم است ، حتی اگر دارای دو ویژگی قبلی باشد ، نمی تواند قرارداد خوبی ببندد.

سرانجام ، از آنجا که حوزه موضوع قرارداد و موارد پیرامون آن در متن متن و محتوای شرایط و مفاد آن مستقل از قرارداد است ، بنابراین نمی توان انتظار نوشتن قراردادها و موانع جامع را داشت. در واقع نوشتن قرارداد جامع و بدون مانع بدون داشتن دانش در مورد صنعت و تحقیقات صنعتی و بدون دانش از قانون با وجود سه شرط دیگر غیرممکن است.

بنابراین ، برای نوشتن قرارداد با موضوعات صنعتی ، مدرن و جدید ، اگر می خواهیم کامل ، بی نقص ، موثر و کارآمد باشد و موجب نگرانی نشود ، باید از نویسندگانی استفاده کنیم که هر ۴ شرط لازم را یک باره داشته باشند.

تنظیم قراردادهای داخلی و بین المللی در موسسه حقوقی عدالت گستر فتح

موسسه حقوقی عدالت گستر فتح، بر اساس سالها تجربه ، از دانش ، تخصص و تجربیات مدیران ، وکلای حرفه ای و متخصص در تنظیم و بررسی قراردادهای تخصصی داخلی و بین المللی در خدمات صنعتی ، مدنی ، پیمانکاری ، بازرگانی و بازرگانی بهره مند شده است. و … در زمینه های داخلی و بین المللی و با داشتن یک نماینده در ایران و اشخاص حقیقی ، به صورت حرفه ای ، آماده ارائه مشاوره حقوقی و تنظیم قرارداد به شما عزیزان است.

با دریافت مشاوره حقوقی از وکیل قرارداد موسسه حقوقی عدالت گستر فتح ، می توانید مطمئن باشید که اگر طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکند ، حقوق قانونی شما در قرارداد حفظ می شود و می توانید از طریق مراجع قانونی از حقوق خود استفاده کنید.

وظیفه اصلی وکلای قرارداد موسسه حقوقی عدالت گستر فتح این است که منافع خود را در قراردادهایی که منعقد می کنید به حداکثر برسانید.
در صورت تمایل ، وکیل قراردادی این موسسه آماده است تا شما را در مذاکرات قبل از قرارداد همراهی کند و با تهیه پیش نویس قرارداد در سطح داخلی و بین المللی از حقوق قانونی شما دفاع کند.

تنظیم ناکافی اسناد و قراردادها در تعاملات اقتصادی و تجاری توسط یک وکیل پیمانکار مجرب یکی از دلایل افزایش تعداد پرونده های قضایی در دادگستری است. بهتر است توجه داشته باشید که تهیه قرارداد امری کاملاً تخصصی است و هر وکیلی نمی تواند قرارداد نویس باشد.

وکلای موسسه حقوقی عدالت گستر فتح با پیش بینی اختلافات ، تردیدهای حقوقی و تجاری و ابهامات دو طرف قرارداد ، با در نظر گرفتن قوانین داخلی و معاهدات بین المللی راه حل مناسبی پیدا کرده و قراردادهای داخلی و بین المللی را تهیه می کنند. .

قرارداد های داخلی و بین المللی در موسسه حقوقی عدالت گستر فتح چه مزیتی میتواند داشته باشد؟

 • تجربه و سابقه طولانی در تنظیم قراردادهای تخصصی مختلف.
 • تنظیم قرارداد بر اساس کارگروهی از وکلا و حقوقدانان متخصص در موضوعات تخصصی.
 • مشاوره حقوقی در مورد بهترین قالب قرارداد ، ضمانت های عملکرد ، قانون قابل اجرا و دادگاه صالح.
 • ارائه مشاوره و پذیرش نمایندگی و انجام کلیه مراحل قبل از قرارداد ، انعقاد ، ادامه ، فسخ قرارداد.
 • مشاوره حقوقی در مورد نحوه پرداخت (نرخ ارز و تعدیل) و مجازاتهای دیرکرد.
 • مشاوره حقوقی در مورد شرایط توافق نامه قبلی ، تغییرات و بطلان.
 • مشاوره حقوقی در مورد خدمات غیررقابتی ، رازداری و پشتیبانی.
 • ارائه مشاوره حقوقی در مورد ضمانت نامه های قراردادی ، امکان اصلاح ، تعیین نوع و نحوه اجرای آن.
 • تفسیر توافق نامه های بین المللی با در نظر گرفتن آداب و رسوم و رویه های خاص تجاری و حرفه ای و تعیین قانون. حاکم بر قراردادها و مهارت های بین المللی
 • در به رسمیت شناختن حقوق طرفین قرارداد.
 • مشاوره حقوقی رایگان در مورد تفسیر و اجرای قرارداد و وقوع اختلافات قراردادی پس از تنظیم قرارداد به مدت یک سال.

فرآیند تنظیم قرارداد و بازبینی قراردادها در موسسه حقوقی عدالت گستر فتح به چه صورتی میباشد؟

 • تنظیم جلسات حضوری را با مشاوره حقوقی یا تلفنی
 • تنظیم قرارداد ظرف مدت ۳ الی ۵ روز و ارسال یک نسخه پیش نویس
 • ارائه موارد اساسی مانند موضوع ، مدت زمان ، نوع قرارداد و غیره و ارسال آن به موسسه
 • بررسی و اصلاح درخواست ها و کامنت های شما در خصوص مفاد قرارداد تنظیم شده
 • ارائه نسخه چاپی و کامپیوتری به صورت فارسی و انگلیسی و تسویه حساب

باید توجه داشت که 

 • درخواست قرارداد از شرکت ها و موسسات دولتی و خصوصی باید بصورت فرم باشد.
 • در صورت لزوم ، وکلای قراردادی موسسه آماده شرکت در مذاکرات قبل از قرارداد و تهیه مقالات دو و چند جانبه در مورد قوانین داخلی ، منطقه ای و بین المللی هستند.

چه خدمات حقوقی تخصصی در زمینه دعاوی قراردادها در موسسه حقوقی عدالت گستر فتح ارائه میشود؟

تهیه و تنظیم یک قرارداد منسجم ، مستحکم و قانونی یکی از مهمترین و اساسی ترین اصول در جهان صنعت و روابط بین مردم است. و از این رو جامع است که افراد ، کارفرمایان و مدیران اجرایی از حقوق و تعهدات خود و طرف مقابل و حتی اشخاص خارج از قرارداد آگاه می شوند. در حال حاضر ، تعداد زیادی از پرونده های حقوقی و حتی کیفری به دلیل مقررات خارج از قرارداد یا غیر تخصصی این است.

یک قرارداد حقوقی منسجم و مستحکم از بروز هرگونه اختلاف و درگیری با نهادهای قضایی جلوگیری می کند و از طرف دیگر اجرای مفاد قرارداد را تسریع می کند و به اهداف مالی و منافع مالی می رسد و روابط را حفظ و روابط تجاری را با دیگران تقویت می کند. تبدیل می شود.

بسته به نوع قرارداد و تفسیرهای مختلف آن در مفاد و اجرای قراردادها ، ممکن است منجر به اختلافات و دعاوی متعددی شود که ممکن است کل موضوع قرارداد یا پروژه قراردادی را تحت الشعاع قرار داده و به حالت تعلیق درآورد.

موسسه حقوقی عدالت گستر فتح براساس سابقه و تجربه دعاوی مربوط به قرارداد و دفاع و پاسخگویی در حوزه های داخلی و بین المللی در مورد شرایط قرارداد ، فسخ و لغو قرارداد و آثار آن ، دعوی فسخ قرارداد ، دعوی فسخ قرارداد ، ادعای ابطال و تأیید قرارداد ، ادعای خسارت ، ادعای خسارت تعهد قراردادی ، اصلاح قرارداد ، الزام به انجام تعهدات قراردادی ، ضبط ضمانت نامه های قراردادی ، قانون قرارداد و دادگاه صالح برای رسیدگی ، داوری قراردادها ، تهیه مشاوره حقوقی ویژه و نمایندگی قانونی له و علیه شما عزیزان می باشد.

g6g.ir                 b2n.ir

 

لطفا جهت ارتباط با وکلای زبده و حرفه ا ی این موسسه در زمینه تنظیم یا دعاوی قراردادها با شماره ۰۹۱۲۶۵۹۵۶۹۹ تماس حاصل فرمائید.

نداشتن وکیل امور قراردادها یعنی خسارت ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ vote

2 نظر

 • جواد
  پاسخ جولای 18, 2021 در 9:23 ب.ظ

  سلام علیکم
  برای یک دفتر املاک وکیل قرارداد لازمه؟
  ممنون

ارسال نظر

تماس با وکیل